Jistě jste již nedočkavé a chcete vědět, jak dopadla Vlaďčina liposukce a jak vlastně zvládla svůj strach z velkých jehel. Nebudeme vás napínat a rovnou prozradíme, že už má všechno za sebou a zvládla to bez potíží, přestože se zákrok z organizačních důvodů oddálil o dva týdny.

„Mám fobii z injekčních jehel a podobných věcí, které pronikají pod kůži. Doufám, že mi budou zákrok provádět pod narkózou, abych se na to nemusela dívat,“ svěřila se svými obavami. Její přání bylo vyslyšeno. Na této klinice liposukční zákroky probíhají v celkové anestezii, aby se pacientka nestresovala a netrápila. Vlaďka na klinice zůstala jednu noc.

Vlaďka k nám do redakce přijela v pátek krátce po poledni. Společně jsme pak vyrazily na Perfect kliniku, kde byl zákrok proveden. Po zápisu na recepci se šla ubytovat na svůj pokoj, kde ještě vyřídila několik dalších formalit. Nebyla nervózní, nebo to na sobě vůbec nedala znát. Možná to bylo proto, že mluvila o všemožných věcech, jen ne o zákroku.

Než jsme se nadály, už se vezla na operační sál. „Chtěla jsem odsát hlavně zadek a stehna. Doktor Kufa mi při „malování“ fixem na těle říkal, že by bylo dobré pro celkový dojem časem odsát trochu i břicho, ale díky tomu, že cvičím, břicho nebude problém zpevnit,“ svěřila se Vlaďka.

Během asi hodiny byla provedena tumescentní liposukce požadovaných partiích. To znamená, že do podkoží byl podán speciální roztok, který uvolňuje tukové buňky a tuk se pak odsává pomocí kanyly, která je napojena na tlakovou vývěvu. Během jedné operace je možné odsát až několik litrů tuku. Vlaďce byly odebrány asi 3 litry. Při pohledu na práci skvělého operatéra – doktora Kufy bylo jasné, že tato operace je docela „makačka“. Neustálými pohyby kanyly se musí tuk rovnoměrně odsát, doktor musí stále kontrolovat, zda je vše odsáto rovnoměrně.

Jak zákrok probíhal, se můžete podívat na následujících fotografiích.V pět hodin podvečer už byla plně při vědomí: „Bolí to jako by mě někdo nakopal,“ dělila se o své první pocity. „Celou dobu mi podávali léky k tišení bolesti. Dokázala jsem ale úplně usnout až ve tři ráno. Do té doby jsem si docela pěkně zanadávala, ale zároveň mě uklidňovala myšlenka, že ten nenáviděný tuk je konečně pryč. Snažila jsem se více myslet na to, jako to bude za pár týdnů. Jak budu štíhlejší a spokojenější se svým tělem. Ráno jsem z kliniky odjížděla autem, přijel pro mě přítel s měkkým polštářkem na sedadle,“ říká Vlaďka s odstupem několika dnů.

A jak se cítí nyní, čtyři dny po zákroku? „Vypadám jako taťka šmoula. Odsávané partie mám poseté modřinami, věřím, že to brzy zmizí. Otok tam je taky, ale už snad menší. Dneska se můžu poprvé vykoupat, nemůžu se dočkat. Myslím, že už teď je znát rozdíl, jsou mi trochu volnější kalhoty.“

Vlaďka bude ještě další čtyři týdny nepřetržitě nosit speciální kompresní prádlo. Už nyní ale prý vidí výsledky. Znatelnější ale budou, až zmizí veškeré otoky, to je zhruba v době, kdy bude moci odložit kompresní prádlo.

A co bude dělat teď? „Budu nakupovat nové oblečení. Těším se, že po zákroku budu mít větší výběr.“ Vlaďka chce v redukci tělesného tuku i nadále pokračovat, a proto si začala pečlivě hlídat správný jídelníček. „A kdybych s tím měla nějaký problém, stačí se podívat na fotky ze zákroku. Bude to dostatečnou motivací nezklamat,“ uzavírá.

Výsledky před a po zákroku vám samozřejmě ukážeme, jakmile to bude možné.

Zákrok provedlo
Centrum plastické a estetické chirurgie Perfect Clinic
U Malvazinky 5, 150 00 Praha 5
Tel. +420 603 560 856
www.kufa.cz  www.perfectclinic.cz

Reklama