Už několik dlouhých týdnů můžete sledovat tento blog, kde Žena-in plní novoroční přání několika šťastným výherkyním. Čtenářka Vlaďka, která právě v rámci novoročních přání podstoupila liposukci, už je dva týdny po operaci. Reportáž s fotkami ze zákroku si můžete připomenout zde.

 

Zajímá vás, jak se cítí, jak vzpomíná na operaci a zda je už změna vidět? Vlaďka nás opět navštívila v redakci, a tak jsme jí položili několik otázek.

 

Vlaďko, je něco nového? Jak se cítíte?
Dnes jsem znovu navštívila kliniku. Byla jsem totiž na vyndávání stehů. V blízké době mě čeká ještě jedna kontrola u doktora Kufy. Cítím se mnohem lépe než den po operaci. Už mě nic nebolí, většinu běžných činností už můžu dělat normálně, dovolená mi skončila, a tak i chodím do práce. Stále nosím kompresivní prádlo a nejméně dva další týdny ho nosit budu. Otoky už ustoupily, ale modřiny se stále drží, ale aspoň to už nevypadá tak zle jako ty první dny po operaci.


Jak vzpomínáte na operaci?
Možná se budete divit, ale mám z pobytu na klinice i veselé zážitky. Od začátku jsem doufala, že mi dají dýchnout plynu, a to se splnilo. Zákrok probíhal v celkové anestezii. A narkóza člověka zblbne. To se pak druhý den od nemocničního personálu můžete dozvědět zajímavé věci. Já jsem prý například tvrdila, že plyn jsem dýchala naposledy, když jsem byla žid.

 

Ale to nebylo vše. Doktor Kufa měl na sobě nějaké zelené strakaté oblečení. Ještě než mě uspali, jsem si říkala, že vypadá spíš jako voják v maskáčích než jako doktor A pak jsem se ho pod vlivem té narkózy ptala, z jakého je oddílu. Ale pořád jsem na tom asi líp než mladší sestra, která při cestě z operačního sálu volala na doktory, že za nimi jde krteček a má sekeru.

 

Při zákroku vám odsáli něco kolem tří litrů tuku, projevilo se to na váze?

Uvádí se, že se to na váze nemusí vůbec nijak projevit, je to zvláštní. Ale můžu to potvrdit. Už jsem si na váhu stoupla a vážím teď pořád stejně jako v den operace.

 

Pozorujete na sobě rozdíl?
Ano, myslím, že už to vidět je. Výsledky liposukce se dají zhodnotit až za šest až osm týdnů, ale mně byly kalhoty volnější už pár dní po zákroku, a čím byl otok menší, tím byl rozdíl znatelnější. Rozdíl nejlépe posoudím, až zmizí modřiny a já budu moci odložit kompresivní prádlo. A až se podívám na fotky před a po.

Co na to říká váš přítel?
Říká, že jeho to nebolelo, tak je mu to jedno. A dodává, že na mně rozdíl samozřejmě vidí, jenom abych si ho taky udržela. Prvních pár dnů tvrdil, že jediný rozdíl, kterého si všiml, je ten, že musí vařit, uklízet a chodit na nákupy. Ale on vaří jenom pro sebe, pro mě kupuje zdravější jídla, které si raději připravím sama.

Pokračujete ve svém hubnoucím režimu? Měla jste už chuť na čokoládu?
Samozřejmě se dál držím zdravého jídelníčku. A co se čokolády týče, ne. Neměla jsem zatím chuť ani na rohlík, natož na čokoládu. A kdybych měla, kouknu se na pytlíčky s odsátým tukem a věřím, že mě přejde chuť.

 

A co cvičení?
Teď ještě cvičit nemůžu, musím pár dnů počkat. Brzy nastoupím do nového zaměstnání, tak jsem už hledala nějaké cvičení poblíž pracoviště. Nakonec jsem zjistila, že firma má každé úterý a čtvrtek odpoledne rezervovanou nejlepší posilovnu ve městě, která je navíc hodně blízko nové práce. Kromě posilování tam mají také kick-box, box, aerobik, kalanetiku, bodystyling a bodybuilding. To je super.

 

Na závěr našeho rozhovoru nám Vlaďka slíbila, že se brzy ukáže znovu. Můžete tedy počítat s dalšími fotografiemi, na kterých vám už budeme moci ukázat výsledky liposukce.

Zákrok provedlo
Centrum plastické a estetické chirurgie Perfect Clinic
U Malvazinky 5, 150 00 Praha 5
Tel. +420 603 560 856
www.kufa.cz  www.perfectclinic.cz

Reklama