Redakci oslovila čtenářka s nickem Vlaďka 006, že jí u nás na magazínu chybí jarní hubnutí do plavek. A protože je to záležitost navýsost aktuální, dali jsme Vlaďce prostor. Hubnutí už se slibně rozjelo a Vlaďka vám teď postupně představí diety, které sama vyzkoušela. Jaké má s nimi zkušenosti?

diet

Mix dieta

Při courání městem jsem jednoho dne zahlédla reklamu na soukromé zařízení, kde řeší problémy s nadváhou. První konzultaci máte zdarma, jídelníček zdarma, změří vám tuk v těle, přebytečnou vodu, poradí, jaká je pro vás zdravá váha. Vše sepíší na papír, abyste měli rady po ruce. Plná očekávání jsem se objednala na konzultaci. Dozvěděla jsem se, kde ve stravování dělám zásadní chyby, jaké potraviny jsou pro mě nevhodné a dost mě překvapilo, že mám v těle více přebytečné vody než přebytečných tuků. Paní poradkyně mi doporučila potraviny a potravinové doplňky z jejich krámečku, které bych si měla koupit. Po zakoupení produktů bych dostala sepsaný slíbený jídelníček a rady. Jenže například jejich žitné suchary jsou asi tak 10x dražší než žitné suchary ze supermarketu při stejné gramáži a totožném složení. A tak to bylo u všech produktů. Odmítla jsem tedy dávat tisíce za jídlo na týden. To si raději koupím permici do fitka. Přišlo mi to jako takové tahání peněz z kapes lidí. Ale zase zbytečné to povídáníčko nebylo. Ihned jsem vylovila tužku a papír a z konzultace si zapsala veškeré užitečné informace. Doma jsem je pak porovnala s jiným dietním předpisem od dietní sestry, který jsem měla schovaný z dřívějška.
V něčem se lišily, v něčem byly totožné. Upravila jsem si oba jídelní principy do jednoho. Zpočátku jsem si sestavovala týdenní jídelníček tak, aby zahrnoval důležité látky, které tělo potřebuje. Později jsem si principy diety osvojila a sestavování předem nebylo nutné.

Určitě vás zajímá jaký je princip diety.

VlaďkaJí se 5x denně malé porce. Piji alespoň 2 litry čisté vody + bylinkové čaje (nutno střídat) a smí se denně vypít až ½ litru odstáté minerální vody (také střídat). Minerálka není podmínkou, je spíš na chuť.
Smí se málo solit, nesmí se sladit, a to ani umělým sladidlem. Místo mléka do kávy smíte používat sójové mléko nebo sušenou rostlinnou smetanu.

Každý den byste měly užívat jednu rozpustnou tabletu Multiforte nebo Supradynu, aby tělo dostalo minerály a vitamíny, které se mu nedostávají v přiměřeném množství ve stravě. Multivitaminy se dají zakoupit i ve formě tablet, ale jelikož je u diet velmi důležitý přísun tekutin, zvolila jsem rozpustné.

Aby se tělo rychleji odvodnilo, užívala jsem odvodňovací tablety od Dr. Kneippa 3x denně před hlavním jídlem. Je možné je volně zakoupit v lékárně. Velmi podobné složení má i urologický čaj. Odvodňovací tablety obsahují kopřivu, jalovec a petržel. Odvodňovací směs vám namíchají i v bylinkářství a můžete odvodňovat pomocí čajů. Tím pádem do sebe dostanete další tekutiny.
Je důležité tělu dodávat vlákninu. Smíchala jsem 2x denně půlku nízkotučného jogurtu (může být i ochucený, ovocný) nebo sklenici nízkotučného kefíru a 2 čajové lžičky bio psylia od Megafytu a zapíjela 1/4 l vody, rovněž zakoupíte v lékárně nebo obchůdku se zdravou výživou. Výše uvedené výrobky lze zakoupit u jiných výrobců. Já užívám tyto z jednoho prostého důvodu. Nakupovala jsem v malé lékárně, kde měli pouze tyto.

Nevhodné maso je veškeré vepřové, kachna, husa, z ryb pak kapr, pstruh, sumec, úhoř, makrela, losos, treska, sardinky.
Pozor na zeleninu. Kdo chce mít odtučňovací kúru zároveň s detoxikační, vyhne se kořenové zelenině. Obsahuje dost dusičnanů, nebo alespoň odstraňte středy zeleniny, kde obsah dusičnanů je největší. Dále není vhodné avokádo, ředkev, kapusta, sója, kukuřice, brambory. Luštěniny zařaďte nejdříve až po měsíci a maximálně jednou týdně.
Nejí se přílohy a pečivo. Smí se jíst vícezrnné nebo žitné suchary.
Z ovoce se nedoporučují banány nebo hroznové víno. Jsou moc sladké. Banán je povolen pouze v den, kdy se jde cvičit. Výborný je meloun (já vím - je to zelenina, ale vzhledem k tomu, že obsahuje cukry, řadím ho z hlediska jídelníčku mezi ovoce). Meloun je výborný detoxikátor a obsahuje dost vody. Navíc zažene chuť na sladké. Vhodné jsou také citrusy. Vitamín C, který obsahují, na sebe váže tuky.
Omezte vejce. Týdně je povoleno sníst max. 3 žloutky. Bílky jsou bez omezení.

Akupunktura

Napíchnutí bodů je dobré pro radikální a rychlé řešení.
Udělala jsem si hezký výlet do města v Královéhradeckém kraji za jedním léčitelem. Jméno léčitele veřejně uvést nemůžu, neboť nechce vystupovat v žádných médiích. Kdyby se našel někdo, kdo by měl o akupunkturu zájem, nechť mi napíše zprávu.
Jelo nás plné auto namotivovaných žen, rozhodnutých s kily do léta zatočit. Zatím se držíme a dietu dodržujeme. Na akupunktuře jsem nebyla poprvé, již zkušenosti mám. Prvně jsem zhubla 8 kg za dva měsíce. Je fakt, že jsem ani více zhubnout nepotřebovala. Moje švagrová zhubla za 2 měsíce úctyhodných 19 kg a držela si krásnou štíhlou váhu hodně dlouho bez velkého omezování.

Dovolte, abych představila dietu, pro kterou jsem se rozhodla já.

Napíchne se 5 akupunkturních bodů.
1. proti hladu
2. podpora žízně
3. zrychlení metabolismu
4. proti stresu
5. partie, která má tendenci nejvíce přibrat a nejhůř zhubnout, podpoří se hubnutí této partie

Pije se alespoň 3 l tekutin denně. Omezí se káva. Za každý vypitý šálek kávy nebo černého čaje, vypijte ½ l vody navíc.

Zakázané potraviny po celou dobu diety: veškerá mouka, maso, mléčné výrobky, omezit cukr

Sladit lze medem, hroznovým cukrem. Z mléčných výrobků se smí kefíry, podmáslí a kysané jogurty (např. Activia). Vejce je doporučené jíst max. 2 ks týdně.

Jehličky v uchu nosíte po dobu 8 týdnů. První 4 týdny se pijí zeleninové vývary bez bujonu, málo soli, žádné maso. Může se brokolicová polévka, bramboračka s houbami, ale nezahuštěná jíškou. Tohle porušuji jak o život a hubnu stejně. Dopoledne si dám kus ovoce, nebo jahody či kiwi smíchané v troše kysané smetany. K snídani polévku do sebe nenacpu, dávám si kysaný jogurt. K obědu mám zapečenou zeleninu nebo polévku. Odpoledne sním kousek zeleniny, k večeři polévku nebo zeleninový salát. Bílkoviny doplňuji sójovým mlékem.
Další 4 týdny jíte kašovitou stravu.

Po 8 týdnech se velmi pomalu najíždí na „normální“ stravu.
Vepřové a nelibové maso smíte sníst cca za rok po akupunktuře.
Princip akupunktury spočívá v tom, že se tělo zbavuje škodlivin. Škodliviny mají tendence se usazovat v tucích. Očištěním těla se tudíž zbavujeme především tuků. Proto se nesmí jíst žádné mléčné výrobky, nic tučného a ani nic, co zatěžuje trávení (např. lepek). Polévky a kaše tělo dobře stráví, aniž by se nějak zvlášť namáhal trávicí trakt a potrava nemá tendenci se usazovat.
Efekt akupunktury je dlouhodobější než 2 měsíce. Pokud dodržíte racionální způsob stravování a budete na „normální“ stravu najíždět opravdu opatrně, budete hubnout ještě minimálně další dva měsíce. Akupunkturu na hubnutí nebo na očištění je optimální provádět 1x za dva roky, pokud si svou váhu chcete udržet.

Kdo by měl o akupunkturu zájem, může mě kontaktovat na mail hubnouci.tym@gmail.com nebo do zpráv na ženě-in a dám vám doporučení na pana léčitele, u kterého jsem byla. Zkoušela jsem několik akupunkturistů a jsem spokojená jenom s jedním.

Vlaďka006

UŽ ZÍTRA se můžete těšit na článek, ve kterém vám Vlaďka představí hubnoucí čtenářku emy-e, a také dietu, kterou jí upravila na tělo.

Četly jste v seriálu Hubneme s Vlaďkou:

Reklama