Vladana vzpomíná na oslavu narozenin svého muže, která málem skončila smrtí několika lidí. Alkohol s námi dokáže dělat divy!

Oslavy a mejdany, to bývalo moje, i když  v současnosti to už dávno není to co dřív. Chci vám ale napsat příběh oslavy 40 tých narozenin mého muže, která se zvrtla málem v tragédii.

Bydlíme na vesnici, tady se slaví opravdu od podlahy, žádný přípitek a domů. V hospodě se uspořádala tancovačka, přišla skoro celá vesnice i hodně přespolních, kořalka a pivo tekly proudem. Několik místních se po pár hodinách sesulo pod stůl, ale bylo to bujaré, veselé, nikdo se neporval, oslava se vyvedla.

Horší to bylo potom. Když se kolem druhé všichni rozcházeli, pár neudolatelných se rozhodlo, že ještě nemají dost a zajedou na diskotéku do města. A ten můj ožralý ňouma se jim nabídl, že je tam odveze! No, taky neměl dost a chtěl si zařádit. Řeč s ním nebyla, na varování, že pil reagoval jen mávnutím ruky, a tak mi nezbývalo, než doufat, že to přežije a policie je nechytí.

Šla jsem domů a čekala, jak tahle hrůza dopadne. Bylo šest, sedm ráno a můj muž se stále nevracel. Nakonec ho v osm ráno přivezl kamarád. Byl střízlivý a v šoku. Proč? Na diskotéku dojeli všichni v pořádku, ale cesta zpátky se trochu zvrtla. Chlapcům se nechtělo objíždět kilometry po silnici a rozhodli se, že si cestu zkrátí přes pole. Můj muž s tím samozřejmě furiantsky souhlasil a hnal náš úplně obyčejný osobák s nízkým podvozkem přes kilometrové oraniště hrud jako koňské hlavy. Když se z auta začalo kouřit, parta opilců se tomu jenom smála, ale pak prý začaly šlehat plameny od předních kol.

To už se nikdo nesmál, zastavili a v posledním zbytku zdravého rozumu vyskákali ven a prchali od vozu co nejdál. A to jim zachránilo život, protože naše autíčko do minuty vybuchlo. Aspoň tak mi to vykládal můj muž, se kterým jsem pak dobrý měsíc nepromluvila ani slovo.

Mnoho vydařených oslav přeje Vladana

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Trošku jsem se bála, že to dopadne hodně špatně... ale ulevilo se mi. :)

A jak slavíte vy?

Příspěvky k dnešnímu tématu posílejte sem redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek ocením krásných tvořítekem na led. Bude se vám líbit!


Je tu pro vás další indicie k soutěži Poznejte známou osobnost...

Její hlas slýcháte v mnoha filmech, často se věnuje dabingu.

 

Reklama