S věrností si Alžběta hlavu nikdy moc nelámala a ve vztahu to rozhodně nebere jako ten nejdůležitější aspekt. Nevěru považuje za součást života, protože od milence i od manžela očekává něco trochu jiného. Svého muže Petra si tedy vybrala na základě jeho hodné a vstřícné povahy. Viděla v něm potenciál dobrého otce a už od začátku věděla, že se dokáže postarat o rodinu a být své ženě oporou. Takže jí ani nevadilo, že se do něj nijak bláznivě nezamilovala. Stačilo, že jí není lhostejný. A to, že on by jí naopak snesl modré z nebe. Se žádostí o ruku, která následovala po roce od prvního rande, tedy hlavně z pragmatických důvodů souhlasila. Teď spolu manželé vychovávají desetiletého syna.

Foto: Shutterstock

Milostný trojúhelník

„Petr je super chlap. Myslím, že na lepšího už bych v životě nenarazila, takže nelituju, že jsem si ho vzala. Asi ho miluju, ale hlavně vím, že on miluje mě i syna a udělal by pro nás první poslední. Jen je s ním trochu nuda a na sexuální hrátky ho zase tolik neužije. Postupem let vidím velký pokles zápalu. Ale já jsem v tomhle o dost náročnější, prostě potřebuju víc vzrušení,“ tvrdí Alžběta.

To, co jí v manželství chybělo, se tak žena rozhodla hledat jinde. V baru se před dvěma lety nechala od jednoho muže pozvat na skleničku a od té doby se s ním tajně vídá. Ani jeden z nich netouží po závazcích a oba to berou jako neškodné povyražení.

„Na tom jsme se od začátku shodli. Jde nám prostě hlavně o sex, ale to se nám potom zkomplikovalo. Za normálních okolností jsme se vídali tak jednou za týden nebo za čtrnáct dní po práci. Manželovi jsem tvrdila, že jdu s kamarádkou z druhého konce města cvičit nebo posedět na víno. Tím jsem si pravidelně kradla ony potřebné hodiny rozkoše. S milencem to totiž není jen o samotném aktu, na který stačí pár minut, ale rádi hrajeme role apod.,“ popisuje Alžběta, která byla s kamarádkou domluvená na tom, že jí případně poskytne alibi. K tomu ale nikdy nebyl důvod, protože její manžel nepojal žádné podezření.

Obava z nákazy a zavřené hotely

Jenže s příchodem covidu-19 se Alžbětina situace zkomplikovala. Kromě léta a začátku školního roku jsou totiž s manželem zavření doma na home office. Spolu s nimi je tam i syn na domácí výuce. Fitness centra, obchody i další služby jsou zavřené a Alžbětin manžel Petr si kvůli svým starým rodičům nepřeje, aby se rodina s kýmkoli vídala.

„Nevím, jak to zařídit, abych mohla milence dál vídat. Nemůžu tvrdit, že si jdu zacvičit, protože je všechno zavřené. Myslela jsem, že budu říkat, že cvičím doma u kamarádky, ale manžel mě tam nepustí, protože se bojí roznášení nákazy. Přemýšlela jsem, že bych předstírala, že jdu běhat, ale než bych se za milencem dopravila na druhý konec města, manžel by si myslel, že běhám půlmaraton. A to zdaleka není ten hlavní problém. Zavřeli nám i hotely, takže se nemáme kde vidět. Leda tak někde venku, a já jsem teda radši v teple. Kvůli covidu tak strádám nejenom sociálně, ale i sexuálně. Na to by měla vláda myslet a nějak nás odškodnit,“ uzavírá Alžběta s nadsázkou.

Čtěte také:

Reklama