Píše se rok 1139 a do Říma míří procesí ze severního Irska. V čele kráčí biskup Malachiáš. Náhle ho postihne jakýsi záchvat. Upadá do transu, třese se, oči mu rychle těkají a hovoří změněným hlasem o budoucích událostech a počtu papežů, kteří se mají vystřídat po dlouhá staletí. Jmenuje další události, které mají postihnout lid této planety.
Biskup Malachiáš (Maelmhaedhoc O´Morgair) předpovídá na stolci 112 papežů, a pak Boží soud. Svá proroctví sepsal a předpověděl i svou vlastní smrt 2. listopadu 1148.

Pro církev jsou jeho vize stále předmětem zájmu a nepříliš ráda o nich hovoří. (Ono taky, jestli má prorok pravdu, tak se jí to pěkně zrychla krátí.)
Nebýt Itala Arnolda de Wiona, který proroctví v roce 1595 vydal v díle Lignum vitae, možná bychom o nich ani nevěděli. Pokud tomu máme věřit a nezabývat se myšlenkou, že by specifikace jednotlivých papežů mohly být zfalšovány, vystihl je Malachiáš velice přesně.
Když přeskáčeme všechny, o jejichž popisu můžeme pochybovat, následuje ten, který ještě není. 112 a poslední. A ten se bude, nebo by se měl jmenovat Petrus Romanus (Petr Římský). Muž tohoto jména má tedy být posledním papežem na světě, a pak konec.

Nemusí to být ale nutně konec světa. Když k tomu maličko přifaříme Mayský „konec času“ prokovaný touto starou civilizací na 21. 12. 2012 v 12.18 h stř. č., docela by to sedělo.
Vždyť současný papež je velmi starý pán. Stane-li se tedy něco tak zásadního, co přinutí lidstvo počítat roky úplně od nuly, možná v tomto novém čase nebude pro církev a její představitele prostě jen místo.


Celý Kursk půjde pod vodu
Bulharka zvaná Vanga zase v roce 1980 hlásá „Celý Kursk půjde pod vodu a mnoho lidí zemře“. Že by se potopilo celé město? 12. 8. 2000 se potápí ruská ponorka stejného jména.
Tato slepá stará dáma měla údajně předpovědět i smrt krutovládce Stalina, katastrofu v Černobylu, nebo rozpad Sovětského svazu. Do své smrti v roce 1996 byla dvorní věštkyní Todora Živkova či Petera Stojanova.


V devatenáctém století se ve středních Čechách ztrácí dvě malé děti. Hledají je všichni až do nočních hodin. Marně. O několik dnů později obě ve zdraví a v pořádku přicházejí domů. Vypráví, že nechápou, proč se po nich všichni shání, že rodiče pláčí a objímají je. Vždyť byly pryč jen půl dne.

Rok 1947, městečko Gavorrano v Itálii. Dvojice milenců se vrací z procházky, když slečna náhle doslova mizí mladíkovi před očima. Vyděšený mladík pobíhá chvíli bezcílně v okolí. Celou událost líčí nešťastným rodičům dívky, kteří logicky nevěří, a mladý muž je dokonce obviněn z její vraždy. Jeho tvrzení, že dívka prostě popoběhla kousek před něho, a pak najednou jako by se rozplynula ve vzduchu, nikdo neuvěřil. Přesto byl nakonec osvobozen, protože tělo se nikdy nenašlo.


V srpnu 1996 se v Holandském Harlemu objevuje muž. Zcela zmatený, ve starobylém oděvu, vyděšeně pobíhá po ulicích. Nechápe, co se kolem něho děje. Hovoří snad nějakým slovanským jazykem. Možná Rusky. Je předveden na policejní stanici a služba volá lékaře. Ještě před příjezdem ambulance se překvapeným strážníkům muž doslova rozplývá před očima a kamsi vysublimuje.

Těmito a podobnými příběhy bychom mohli popsat několik stránek.
Jsou to jen zvláštní náhody, anebo to tak nenormální není? Jsou na zemi místa, kde se nacházejí tzv. „brány jinam“, nebo se můžeme juknout do budoucnosti prakticky kdykoli a kdekoli? Co si o tom myslíte vy a jak si vlastně představujete čas? Může to být něco jako páska, která se na některých místech přehýbá?

Umíme to všichni
Nemusíme být vůbec věhlasný věštec a v transu předvídat zánik planety. Nahlížíme do budoucnosti  prakticky skoro všichni a velmi často. Určitě se vám mnohokrát stalo, že jste nějak tušili, co bude brzy následovat, hlavou vám proběhla myšlenka, dokonce i v obrazech, jež byla jen těžko déle udržitelná a vy jste ji vyhrabali až ve chvíli, kdy se věc stala. Dost často se vlastními vizemi ani nezabýváme, protože nám je jednoduše „odstřelí“ racionální část naší bytosti. Už vás někdy napadlo, jak jste tohle či ono mohli vědět? Možná v tom žádné velké mystérium není.

 

Pokud je čas opravdu jen subjektivním modelem našeho vnímání, jestliže ve skutečnosti odpovídá jen opakujícímu se sledu událostí, na který jsme si zvykli, jak říká Einstein, pak je věcí zcela relativní a my můžeme nebo bychom mohli být v jednu chvíli v jakékoli jeho dimenzi.   

 

                                              
         
Kolik toho víte o budoucnosti? Když se zamyslíte, jaké bude příští léto? Není to tak těžké.


 

Reklama