Jak jste si už několikrát mohli na Ženě-in přečíst, včera byl pro jednu z vás den D. Čtenářka Tee.. totiž podstoupila dlouho slibovanou proměnu. Ale protože vše teprve zpracováváme (zabralo to opravdu celý den), musíme vás ještě chvilku napínat. Abyste však neměli pocit, že vás šidíme, připravili jsme aspoň krátký rozhovor s manažerkou a vizážistkou studia Top Visage, které se na proměně podílelo.

Jaké je povědomí českých žen, co se týká péče o pleť? Jaké děláme chyby? A jak se postarat o pleť v létě? Na tohle a mnohé další jsme se zeptali vizážistky Venduly Vítkové.

Jak dlouho se vizážistice věnujete?
Studio oslavilo 1. rok, nicméně vizážistice se věnujeme řadu let, již desátým rokem produkujeme i líčíme spoustu módních přehlídek a jiných akcí.

Která nejvýznamnější osobnost prošla vašima rukama?
Naším studiem a hlavně rukama vizážistky prošla řada známých modelek, finalistek soutěží krásy i vítězek soutěží Miss.
Stálou zákaznicí je například modelka Hanka Horová, a to i přesto, že jsme z Moravy.

Jaké služby vaše studio poskytuje?
Naše studio poskytuje kompletní služby v péči o tělo i vlasy... tj. kadeřnictví, solárium, vizážistka, manikúra, pedikúra, masáže, zeštíhlující zařízení, lymfodrenáže, kosmetika, odstranění a výplň vrásek, pořádáme módní přehlídky, beauty dny a další...

O které z nich je největší zájem?
Největší zájem je o kadeřnictví, kosmetiku - to stále a teď před létem samozřejmě o zeštíhlující procedury.

Jaké je podle vás všeobecné povědomí českých žen, co se týká kosmetiky, líčení a péče o pleť?
Je to velmi individuální, velká většina žen o sebe nepečuje tak, jak by měla, a často se stává, že přijde zákaznice, která žádnou kosmetiku nepoužívá a základní věci v péči o pleť jsou novinky. Naštěstí jsou ženy, které dbají o svou pleť a snaží se předcházet projevům stárnutí pleti. Co se líčení týče, je již celkem běžné, že na společenské akce se u nás ženy nechávají líčit.

Když potkáváte lidi na ulici, všímáte si třeba jejich make-upu, pleti a podobně? Máte tendenci hodnotit práci, kterou na sobě kolemjdoucí dámy provedly?
Samozřejmě, to je určitá deformace, kterou s sebou přináší každé povolání. Naše obor je práce s ženami a s vizáží, proto ano, kolemjdoucí ženy sledujeme.

A už se vám někdy stalo, že jste měla sto chutí někomu říct (nebo to dokonce řekla) „Nezlobte se, ale tohle líčení vám vůbec nesluší?“, nebo naopak tu osobu pochválit?
Jistě, pokud máme ženě, která přijde do salonu, pomoci najít vhodný styl a barvy v líčení, musíme s ní otevřeně mluvit. Pokud máte na mysli, zda oslovíme ženu např. někde mimo práci, je to spíše naopak, spousta žen si o názor vizážistky přijde říci. Pochvalu si žena určitě zaslouží, pokud to naopak není v pořádku, musí se volit vhodná slova. :-)

Jaký je nejčastější prohřešek českých žen vůči pravidlům vizážistiky, péče o pleť a podobně?
Jak už jsem výše zmiňovala, je stále mnoho žen, které si na sebe čas neudělují a nebo ani základní pravidla péče neznají. Nejdůležitější je kvalitní hydratace pleti, pravidelná péče z rukou odborníků, pak je pleť v pořádku a i následné líčení na zdravé pleti je mnohem jednodušší.

Máte nějaký tip pro letošní jaro a léto? Jaké líčení bude letos in?
Vždy vycházejí na sezonu nové účesové trendy i trendy v líčení, ale vždy musíme posuzovat typ dané ženy. Každému nesluší vše, i když je to zrovna trendy. A to se týká barev i technik v líčení. Jedna ze služeb v našem salonu je vizážistika, barevná typologie, provádíme také proměny. Hodně žen přichází s tím, že tuto barvu určitě ne, tu si nedovedou na sobě představit, a odcházejí nadšené s tím, že objevily novou barvu, která jim sluší.

Můžete našim čtenářkám dát nějaký univerzální tip nebo několik základních pravidel pro péči o pleť v letních měsících?
Co se týká letních měsíců, nejdůležitější je chránit pleť před nadměrným slunečním zářením. Chápu, že většina z nás se ráda opaluje, ale alespoň obličeji bychom měly věnovat zvýšenou pozornost. V dnešní době již existuje řada kosmetických přípravků s UV faktory, které se stávají už i součástí běžných denních krémů.

I nadměrné slunění v soláriu působí nevratné změny na pleti. Já sama na solárium občas chodím, ale na obličej si vždy pokládám osušku.

Jak se staráte o svou pleť? Staráte se o ni sama, nebo se občas svěříte do péče kosmetickému salonu?

Reklama