V kosmetickém světě se neustále děje něco nového. Dnes si proto budeme o líčení povídat s Petrou Šestákovou. Petra je nejen skvělá stylistka, ale i vizážistka, spolupracující kromě jiného i se společností Oriflame. Jaké tedy jsou aktuální trendy a líbí se Petře nalíčení muži? To si můžete právě teď přečíst.

dfPetro, stále slyšíme z různých stran o nových a nových trendech v líčení. Vy, jako vizážistka, v čem vidíte vůbec ty nejaktuálnější trendy?
Víte, o co déle pracuji v tomto oboru, tak zjišťuji, že vše už tu bylo. Trendy jsou krátkodobá věc. Podle mě nejvíc funguje přirozenost a vědět co mi sluší a kterými barvami podtrhnu svou krásu. Ale abych odpověděla uspokojivě, tak podle mě je teď největší trend zvýrazňování obočí. To podtrhuje mládí a svěžest. Dalším vlivem díky bloggerskému prostředí je conturing. Tuhle techniku však nedoporučuji. Myslím si, že je pro klienty náročná, zbytečně dělá dojem masky a hodí se na červený koberec a ne do práce.

Co říkáte na tmavé odstíny rtěnek, které jsou nyní velmi aktuální?
Tmavé rtěnky se musí umět nosit. Jsou určeny spíše plnějším rtům. Tmavá barva ubírá a tak úzkým rtům by vůbec neprospěly. Já osobně mám raději techniku ombré, tedy stínování rtů. Dají se kombinovat opravdu zářivé barvy rtěnek a vypadá to úchvatně.

Je obecně známo, že předtím, než si aplikujeme make-up, bychom měly použít krém na obličej. Jaký by ideálně měl být? Musí to být krém, nestačí pouze báze?
Pod make-up vždy denní krém, a to podle svého typu pleti a věku. Pokud máte delší a náročný den a chcete i v pozdějších hodinách vypadat dobře, určitě použijte podkladovou bázi. Ta prodlužuje trvanlivost make-upu na pleti a dodává prozářenost a hydratuje. Samostatně báze se dá také použít, a to spíše na večerní líčení. Nesmíme zapomínat, že většina denních krémů má v sobě i ochranu proti UV záření. Je to tedy nepostradatelná složka v denním líčení.

Některé ženy mají ten problém, že se jim neustále leskne pleť, je nějaký fígl, jak tomu předcházet?
Existují podkladové báze s matujícím efektem a opravdu fungují. Pokud má někdo silně mastící pleť, tam zafunguje jen mechanické odsávání třeba pomocí matujících papírků.

Máme různé druhy pudrů, ale nyní se nejčastěji skloňuje slovo minerální, v čem tkví jeho kouzlo a proč bychom jej měly používat, v čem je lepší?
To je jednoduché. Je jemnější, minimalizuje viditelnost jemných vrásek a skvěle fixuje provedené korekce.

Jaký je váš názor na umělé řasy?
Pokud máte na mysli permanentní umělé řasy, tak opravdu to považuji za out trend. Hlásám přirozenost nade vše. Ale umělé řasy, které se lepí gumovým lepidlem a jsou určeny na jednorázovou akci, tak ty doporučuji. Zvláště trsy, které vlepuji do vnějších koutků. Jejich výhoda je, že neničí vyrůstající řasy a efekt je dostačující.

Je lepší používat na podzim BB či CC krém, nebo klasický make-up? Jaký je v tom rozdíl?
BB krémy jsou lehčí a vlastně jednodušší. Mají chudší složení a doporučuji je více mladým dívenkám. CC krémy jsou už v podstatě make-upy. Mají vyšší příměs pigmentů, kryjí dostatečně a řekla bych, že se s nimi snadněji pracuje. Je to, jako byste rozmíchali krém s make-upem dohromady. Na zimní období jsou CC krémy vhodnější. No a make-upy perfektně zakryjí nedokonalosti, vydrží na pleti a sjednotí tón pleti. Ty já používám téměř pořád.

Z vašeho pohledu, kde dělají ženy největší chybu?
Všímám si u mých klientek, ale i v okolí, že je to zbytečně tmavé stínování očí. A to převážně u žen, které mají oči malinké. Tam funguje právě úplný opak. Tedy malé oči rozjasňovat matnými světlými stíny a vyhnout se černé tužce a tekutých linek. Tím se oko zvětší!

A na závěr, co říkáte, když se líčí muži? Jste pro? :-)
Jasně, zvláště pokud mají aknózní pleť, tak pro ně je korektor jasnou volbou. My vizážisté jsme na úpravy mužů zvyklí. Mě to už nepřipadá tak zvláštní. Drobná korekce barvy pleti, upravené obočí a vousy, jemně lesklé rty, takhle by měl na fotkách vypadat každý úspěšný muž.

sd
www.petrasestakova.cz

Čtěte také:

Reklama