5ef31c607903aIMG-5608.jpgFoto: autorka článku

Udržitelnost je slovo, které momentálně hýbe světem módy. Doby, kdy ženy mají plnou skříň kousků z běžných řetězců s rychlou módou, ještě zdaleka nejsou pryč, ale už teď nad udržitelností spousta z nás přemýšlí. Jedny šaty z hedvábí můžete kombinovat na mnoho způsobů, stejně jako jsme se o tom přesvědčily my. Nejprve jsme vyrazily ven v krásných sandálkách s hranatou špičkou Reserved, ale jak to tak bývá, brzy nás začaly bolet nohy. Modelka se tedy ráda přezula do recyklovaných tenisek Converse z kolekce Renew.

Šaty jako z mořské pěny

Vzdušné hedvábné šaty, jež vypadají jako ušité z mořské pěny, z dílny Lucie Komárkové jsou rovněž kouskem, který rozhodně patří k udržitelné módě. Díky nadčasovému designu s lehkým mramorováním, je můžete vytáhnout několik sezón. Značka Lucie Komárkové stojí na pevných základech dokonalého řemeslného zpracování a výběru kvalitních přírodních materiálů, které jsou převážně od lokálních dodavatelů. Proto všechny kolekce vznikají v malých sériích a i těmto šatům byla věnována ta největší péče.

Recyklované tenisky vs. sandálky

Značka Converse začala v kolekcích Renew transformovat nechtěné a odpadové materiály na nositelné kolekce s příběhem. Klasické Chucky tenisky změnily svůj svrchní materiál, který se skládá ze třiceti až čtyřiceti procent z recyklované bavlny. Použitá bavlna tak dostala spolu s recyklovanými tkaničkami z polyesteru a recyklovanou přebroušenou podešví druhý život. Díky tomu se skvěle nosí a jsou prodyšné.

IMG-5618.jpgFoto: autorka článku

Největší problém ve výběru outfitů přichází ve chvíli, kdy máme zkombinovat doplňky a oděv. Vždy je volte podle toho, jak se zrovna cítíte. I k hedvábným šatům můžete obout čisté a minimalistické tenisky a doplnit je ratanovou kabelkou, třeba od Ratanky.cz, která je hitem už druhé léto. O zbytek už se postarají šaty samy o sobě. Doladit vše můžete zlatými hodinkami, abyste mohly hlídat čas letního rande!

IMG-5621.jpgFoto: autorka článku5ef3591646911IMG-5596.jpgFoto: autorka článku

Čtěte také:

Reklama