Čtenářka Maryene je hrdá, že přes překážky porodila tři zdravé syny, které vychovala tak, že je na ně pyšná. Děkuji Vám Maryene za Váš příspěvek. Škoda, že jste neposlala jejich fotky, ostatní dámy by se rády jistě pokochaly…

Hezký den.

S obdivem sleduji výkony nejenom našich sportovců na olympiádách i na jiných kláních. Je obdivuhodné, kam až svojí pílí, vytrvalostí, odhodláním i odříkáním člověk může dojít.

Ale stejně tak obdivuji například i výkony vědců a lékařů. Vždyť je až neuvěřitelné, kam až lékařství pokročilo.

Ale i v oblasti technických vynálezů je co obdivovat.

To všechno jsou vítězství lidí, malá i větší. Když se ale zamýšlím sama nad sebou, tak žádné velké vítězství ani nemám. Žiju si svůj obyčejný život bez velkých vítězství i bez velkých proher, jdu jakousi střední cestou a nijak nevybočuji z průměru.

Muž by měl postavit dům, zasadit strom a zplodit syna. Když to vezmu z tohoto pohledu, přestože jsem žena, v tomto bych se mohla rovnat i mužům.

Dům jsme postavili svépomocí, málokterou cihlu jsem neměla v ruce. Stromů jsem zasadila nepočítaně a dnes už dávno převyšují střechu domu. A porodila jsem syny. Ne jednoho, rovnou tři. Dnes jsou z nich dospělí muži. Jsem na ně náležitě pyšná. Vystudovali, jsou úspěšní a myslím si, že jsou tím nejlepším, co se mi v životě povedlo. Škoda, že nemohu zveřejnit jejich fotky, to by mi neodpustili.

Před více než třiceti lety jsem o první dítě přišla pár týdnů před porodem. Jenom matka pochopí, co to je, když se dozví takovou zprávu a navíc, že už nebude mít nikdy děti. Tehdy jsem to nevzdala. Podstoupila jsem spoustu pro mě i ponižujících vyšetření, testů i nepříjemnou léčbu. Nakonec se to povedlo. Poprvé, podruhé a nečekaně i potřetí.

Přes riziková těhotenství jsem porodila tři zdravé, krásné děti. To je moje největší životní vítězství.

Maryene


Co vy považujete za vaše největší vítězství?

Pište mi to na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

A já jednu z vás odměním, koho se dovíte dnes v 16 hodin. Čím? Opět nějakým překvapením. Snad na něj také dlouho nezapomene!

Reklama