60c71df406cedcl.jpg
Foto: Profimedia

Tříletý pes získal titul Best in show (Nejlepší v show) a jeho majitel David Fitzpatrick měl z úspěchu vekou radost. Pro stanici Fox prozradil, jak titul společně oslaví: „Wasabi dostane filet mignon a já si dám šampaňské.“ Letošní titul nebyl prvním Fitzpatrickovým úspěchem. Se svým druhým psem bodoval už v roce 2012.
 
Plemenu pekingského palácového psíka se říká také pekinéz nebo pekiňák. Původně se tito psi chovali u čínského císařského dvora. Vyznačují se přátelskou a hravou povahou, ale když od nich někdo odvádí pozornost, dokážou být i pěkně žárliví. Nezapřou důstojnost a temperament.
 
Toto plemeno ale nebude nic pro alergiky. Psíci mají dlouhou srst, kterou je třeba pravidelně pročesávat. V důsledku toho hůře snáší vyšší teploty a není dobré je jim vystavovat.
 
Výstava je jednou z nejprestižnějších událostí, která se týká psů. Její první ročník se konal už v roce 1877. Kvůli pandemii covid-19 bylo ovšem její konání letos přesunuto z Madison Square Garden do Lyndhurst Estate v Tarrytownu. Na akci se představilo 206 plemen a celkem 2500 psů z několika zemí.

Zdroj: CNN, Fox, Profimedia, Spokojenypes
 

Reklama