global.jpg
Foto: Mister Global

V osmém ročníku soutěže krásy Mister Global soutěžilo 39 mužů z celého světa. Během finále v Thajsku se soutěžící předvedli v různých disciplínách, jako jsou rozhovory, přehlídky ve spodním prádle nebo ve formálním oblečení. Ale možná nejočekávanější kategorií byla ta, ve které si každý oblékl kostým, jenž měl reprezentovat jeho národ.

Jako vždy byly i letošní národní kroje působivé. Letošní cenu za nejlepší kostým získal Mark Avendano z Filipín, který dorazil doslova v džípu. Právě džíp zajišťují většinu veřejné dopravy v zemi. Šlo rozhodně o originální úkaz a možná i proto tolik zaujal porotu.

Vítězem Mister Global 2022 se stal zubní chirurg Juan Carlos Ariosa z Kuby. Ten v soutěži o nejlepší kostým předvedl propracovanou čelenku a ohromná křídla. Jeho oufit připomínal válečného anděla.

Podobné kostýmy měla i většina dalších soutěžících. Nechyběly výrazné pokrývky hlavy s peřím nebo válečná výzbroj. Většina mužů v kreativních národních kostýmech připomínala postavy z videoher. Na druhou stranu Muž Polska v černém kabátu a slunečních brýlích zase připomínal postavu z Matrixu.

Vítězové předchozích soutěží byli z Myanmaru (2014), Vietnamu (2015 a 2021), České republiky (2016), Brazílie (2017), Spojených států (2018) a Jižní Koreje (2019). V roce 2020 žádný vítěz nebyl. Kvůli pandemii Covid-19 byla totiž zrušena.

Na celou přehlídku kostýmů se můžete podívat ve videu.

Zdroj: Facebook/Mister Global