Titul knihy Vítka Pokorného Ahoj mamiPřed několika dny se na pultech českých knihkupectví objevila debutová kniha Vítka Pokorného pod jménem Ahoj mami. Ilustrací se ujala Gabriela Osvaldová, pro niž byla tato zkušenost rovněž premiérou. O čem titul je?

Ahoj mami nabízí zábavný pohled na svět očima dívky někde mezi 20 a 30 lety, která se domnívá, že jí něco leží u nohou. Svět to ale není.

Hlavní hrdinkou je slečna K. a její úvahy o životě, smrti, jídle, sexu, celebritách a všech základních otázkách bytí. Příběh nabízí legální možnost nahlédnutí do jejího nitra, a to prostřednictvím dopisů, která píše své matce po příchodu z českého maloměsta do „velkého města“ pražských reklamních agentur, castingů, večírků a zcela zpitomělých postaviček ze všech koutů naší vlasti.

Během svých tragikomických životních eskapád a kotrmelců stihne několik pokusů o lásku, kariéru, sebevraždu, náboženskou sektu, hospitalizaci v Bohnicích, dovolenou v Tunisu, účast v televizní soutěži, cestu do Indie a nakonec cestu k sobě samé. Kdo je ale ona sama, ví jen Bůh. Případně její psychoanalytik. Není-li to ten samý.

Příběh slečny K. je rozdělen do dvou časových období. „Na knize jsem pracoval jen pár měsíců, ale zato s přestávkou pěti let. Děj se totiž odehrává v roce 2004 a v r. 2009. A já jsem kvůli autentičnosti fakt počkal, protože jsem chtěl vědět, jak se změní pohled na svět mé drahé slečny K., která ve mne celou tu dobu žila,“ vysvětluje autor svůj záměr.

Zaujalo vás téma knihy? Pořídíte si ji, nebo už máte seznam jiných titulů k letnímu válení se u vody či schovávání se před špatným počasím doma?

Reklama