Okolí jezera Altausee je ideálním místem jak pro běžkaře, tak pro sjezdové lyžování, na své si ale přijdou i ti, kteří dávají přednost relaxaci v lázních. Vyjeďte za sluncem a sněhem!

ski

(c) Tourismusverband Ausseerland - Salzkammergut/L.Himsl

Malebná čtyřka

Oblast kolem jezera Altausee leží v nadmořské výšce od 730 do 910 metrů. Hlavním lákadlem je běžkařská trasa pojmenovaná Blaa Alm Loipe. Ti, co kombinují běžkování se sjezdovým lyžováním, ocení osvětlenou stopu Fischerer Feldern, kterou mohou využít po celodenním lyžování. Každý, kdo kdy lyžoval ve vedleším Bad Aussee (659–700 metrů nad mořem), vzpomíná na nádherné výhledy na horský masiv Dachsteinu a Loseru. Běžkařské trasy najdete i na zasněžených slatinách mezi horskými vesničkami Bad Mitterndorf a Pichl Kainisch, běhat na lyžích můžete od jezera Odensee, přes Bad Mitterndorf až ke Kulmu, největšímu přírodnímu areálu pro lety na lyžích na světě. A nejlepší nakonec. Tauplitz a Tauplitzalm. Zatímco dole v Tauplitzu běhají především rekreační lyžaři, na náhorní plošině Tauplitzalm si dávají dostaveníčko i mistři světa a olympijští vítězové. Důvod je jednoduchý – naprostá sněhová jistota.ski

(c) Tourismusverband Ausseerland - Salzkammergut/L.Himsl

Ze stopy do lázní

V horském městečku Bad Mitterndorf na všechny čeká perfektní odměna. Nové lázně Grimming Therme leží přímo u běžkařské stopy. To ocení i jednodenní návštěvníci, kteří si zde po běžkování mohou vyrelaxovat. Ručníky, možnost převlíknout se a výhodné vstupné jsou samozřejmostí. Prostě ideální zakončení dne, který jste strávili aktivním pohybem v běžkařské stopě. Ostatně pokud se po sportu začne ozývat ten či onen sval, není nic příjemnějšího než si odpočinout v sauně nebo v bazénu a načerpat tak další síly do nového dne.

ski

(c) Tourismusverband Ausseerland - Salzkammergut/L.Himsl

Technická data:
Nadmořská výška: 650 m - 1.650 m
Stopy: 17
Celková délka: 203,5 km
Bruslení: 181,5 km
Klasika: 203,5 km
Lyžařské školy: 8
Lyžařské půjčovny: 9
Zimní vycházkové trasy: Grundlsee / Toplitzsee 6 km, Altaussee / Bad Aussee 9 km, Bad Mitterndorf/ Tauplitz 25 km

Osvětlené stopy: 2 km

ski

(c) Tourismusverband Ausseerland - Salzkammergut/L.Himsl

Více informací:

Informationsbüro Bad Mitterndorf
8986 Bad Mitterndorf 59, Austria
Tel: +43 3623 2444, F DW-4
info.badmitterndorf@ausseerland.at

Více informací najdete na stránkách www.ausseerland.at