643d13bfbbb3fobrazek.jpg
Foto: Profimedia

Před několika dny vyšel oficiální trailer k filmu, ze kterého je patrné, že o růžovou rozhodně nebude nouze. A proto by si ho určitě neměli pouštět lidé trpící rhodophobií, což je strach z růžové barvy. V hlavní roli dlouhonohé blonďaté Barbie se divákům představí Margot Robbie a Kena ztvární Ryan Gosling. Režie se ujala Greta Gerwing (režírovala například Malé ženy), která je také spoluautorkou scénáře. Na něm se s ní podílel Noah Baumbach.

Barbie měla původně ovšem hrát známá komička a herečka Amy Schumer, ale nakonec se s tvůrci úplně nedohodla na podmínkách. Její náhradnice Margot Robbie vidí podle magazínu Hollywood Reporter snímek jako příležitost vypustit do světa něco pozitivního a vytvořit pro děti vzor a divákům vzkázala, že uvidí, co ani netušili, že chtějí vidět.

O ději se toho nicméně moc neví. Snad jen to, že Barbie s Kenem se rozhodnou opustit prostředí dokonalého Barbielandu a vydají se do skutečného světa. Očekává se také, že film bude mít feministické vyznění a rozvíří debaty o patriarchátu. Jeden z herců Simu Liu také prozradil, že snímek je o vnitřní kráse a režisérka věnovala při obsazování velký prostor diverzitě a inkluzi.

Zatímco obsazení hlavní role Barbie bylo známo nejdříve, na Kena jsme si museli trochu počkat. Ryan Gosling ovšem nabídku nakonec přijal a v show Jimmyho Fallona prozradil, že je to nejlepší scénář, jaký kdy četl. Režisérku o svém rozhodnutí informoval tak, že na dvorku vyfotil Kena pohozeného v hlíně vedle půlky citronu a ke snímku doplnil, že tenhle příběh prostě musí být odvyprávěn. Panáčka nechala na dvorku jeho dcera.

Kromě této dvojice se v růžovém plastovém světě potkáme i s mnoha dalšími herci. Je mezi nimi například Helen Mirren, Will Ferrell, Emma Mickey, Scott Evans a možná trochu překvapivě také zpěvačka Dua Lipa. Ta byla ztvárněná jako mořská panna s modrými vlasy. V roli jedné z panenek se představí také hvězda seriálu Bridgertonovi Nicola Coughlan.

Kromě traileru byly zveřejněny také plakáty postav a hereckých představitelů, na které lidé okamžitě začali dělat parodie. A do plakátů umisťovat postavy z jiných filmů a seriálů, čímž si snímek, který by měl jít do kin ve druhé polovině července, vysloužil už nyní nebývalou pozornost i u lidí, kteří by mu ji za normálních okolností možná ani nevěnovali.

Podle traileru i již dříve zveřejněných fotek z natáčení si tvůrci dali záležet také na kostýmech, které jsou extravagantní a už nyní ikonické. Stojí za nimi kostýmní návrhářka Jacqueline Durran, která se s režisérkou Barbie podílela i na Malých ženách.

Zdroj: People, Hollywood Reporter, Esquire, Insider, ČSFD, Youtube, Variety

Čtěte také: