V souvislosti s novou antikoncepční náplastí EVRA se na internetových diskusích objevila spousta otázek. V následujícím článku jsme připravili odpovědi a reakce na některé vaše otázky.
Článek, tentokrát ve formě chatu, vychází z vašich podnětů a s jeho podobou nám pomáhala paní doktorka MUDr. Eva Outlá–Mazánková. Nejedná se o skutečný chat, opravdovou EVARKU nikde nepotkáte. Takhle nějak by ale povídání se skutečnou uživatelkou Evry mohlo vypadat...

Vyberte si přezdívku:
EVARKA
Heslo:
náplast
Vyberte si místnost:
Antikoncepce moderní ženy

EVARKA: Je to hrozně pohodlný, náplast asi vymejšleli přímo pro mě! Kdo na ty malinký potvůrky má pořád myslet. Ani se nedivím, že „za velkou louží“ je to prý hrozný hit - druhá nejpředepisovanější nová antikoncepce…

JUPINA: Tý Schneiderový to s náplastí docela sluší. Vypadá to trochu jako tetování.

ZINDULE: Mně by se ta náplast docela líbila. Jenže já se dvakrát denně sprchuju a nevěřím, že náplast vydrží přilepená celý týden.

JACA: Zindule: Jo, když si představím, jak drží normální náplast.

EVARKA: To není běžná náplast, tahle má nějaký speciální lepidlo, který prostě drží, jako přibité. Trochu jsem se bála, jestli to nebude svědit, protože mám docela citlivou kůži, ale to je v pohodě. Musí to být nějaký přátelský lepidlo

RARÁŠEK: Zindule: Mám inzulínovou pumpu. Na bříšku je vpíchnutá jehla přelepená speciální náplastí. Fakt to drží, ale někdy až moc. Depiluju někdy i ty jemný chloupečky , když to sundávám.

EVARKA: Mám ji nalepenou na svým pozadí pátý den a všechno v pohodě.

ZLAŤÁČEK: No, tahle asi drží, ale zase je dost nápadná.

EVARKA: Zlaťáček: Nápadná? Je to docela malý čtvereček, navíc v takový tý tělový barvě. Na první pohled si toho nikdo skoro nevšimne. No a v noci je v ložnici stejně tma

LUPINKA: Tak do toho jdu! Pracuju ve dne, v noci ztrácím přehled, jestli je pondělí, nebo pátek, natož jestli jsem spolkla prášek!

HANDINA: Já bych to vyzkoušela, ale mám z toho takovej nedůvěřivej pocit. Je to vůbec pořádně otestovaný?

EVARKA: Handina: No tak tohle mě taky dost zajímalo. Nemám zájem být zkušebním králíkem a riskovat zdraví. Ale na www.mojeantikoncepce.cz jsem zjistila, že se do teď vyzkoušelo 70 000 kusů náplastí a hodnotilo je asi 3 000 holek po celým světě. Tak to už je docela argument.

PAPIK: Jak je to s tím, že když jdou hormony do těla přes kůži, tak to nezatíží žaludek a játra. Nejde všechno v krvi přes játra?

EVARKA: Papik: To jo, ale doktorka mi vysvětlila, že největší rána pro tělo je při prvním průchodu játry, když se to vstřebává ze žaludku. Navíc, když jedou hormony z náplasti přímo do krve přes kůži, je jich pořád stejně, ale když polykáš pilulky, jednou je hormonů víc a pak zase míň. Takže náplast je pro tělo přirozenější.

HANDINA: Já mám pocit, že bych asi zapomínala i vyměňovat náplast, pilulky flákám strašně…

EVARKA: Handina: Nezapomeneš, máš prostě Evra den a můžou ti posílat každej tejden SMS.

LUPINKA: Ta náplast vypadá dobře, ale já stejně nevím. Chodím denně do posilky a vždycky jsem mokrá jako blázen.

EVARKA: Lupinka: Byla jsem i v sauně a NIC. To lepidlo je fakt bomba.

GABU: Hele a jaký je rozdíl v ceně mezi pilulkou a náplastí?

EVARKA: Gabu: Balení na tři měsíce stojí něco kolem 900 korun. Já to beru jako cenu za velký komfort a takovou módní praktickou vychytávku. Mám z toho fakt radost.

EVARKA: Jo a na výměnu náplasti můžu zapomenout dva dny a pořád je to bez nervů.