5d9b13a1ba9fcobrazek.png
Několik zajímavostí o palačinkách

Palačinky mají více jak tisíciletou historii. Sahá až do římské éry, kdy plnily úlohu hlavního jedla a měly důležitou úlohu ve stravování armády. Podávaly se plněné masem a zeleninou. Věděli jste, že největší upečená palačinka vážila 3 tuny a měla přibližně 15 metrů? A slyšeli jste o Australanovi, který dokázal sníst 80 palačinek za 17 minut a 26 sekund? I to vypovídá o oblíbenosti tohoto jídla. Pokud však chcete zhubnout, shodit tuk z břicha, boků nebo stehen, budete muset vsadit na trochu menší palačinky i porce. A s úplně jiným složením. Zdravějším, lepším, výživnějším.

Palačinky jako hlavní jídlo dne? Žádný problém
Odbornice na výživu PhDr. Iveta Nemcová, MBA považuje palačinku prakticky za nejvšestrannější jídlo. Slané palačinky plněné masem nebo ragú poslouží jako vydatné hlavní jídlo. Nakrájené hrubší palačinky nahradí pro změnu těstoviny v polévkách. I jejich sladkou verzi můžeme počítat za plnohodnotné hlavní jídlo. „Z těsta získáme komplexní sacharidy, z tvarohové náplně kvalitní bílkoviny, z ořechové mononenasyené mastné kyseliny a z ovoce vitamíny, minerální látky a vlákninu,“ vysvětluje PhDr. Iveta Nemcová, MBA, odborní garantka výživových a redukčních programů NUTRI FOOD PLAN.
5d9b13bc3072bobrazek.png

Jak připravit z kilokalorické bomby zdravou pochoutku?
Do těsta nemusíme dávat cukr nebo sladidlo, stačí když osladíme náplňMísto bílé mouky použijeme celozrnnou špaldovou mouku, bohatou na hořčík, zinek, železo a vlákninu. Dalším řešením je proteinový prášek na zvýšení příjmu bílkovin. Pokud chceme snížit energetickou hodnotu palačinek, přilejeme do těsta místo mléka neslazený mandlový nápoj. Přidáním skořice do těsta sa zvyšuje tvorba trávicích šťáv a zrychluje metabolismus,“ vysvětluje Nemcová.
5d9b13d1afe9fobrazek.png

Vhodné je také vyzkoušet nízkosacharidovou a nízkoenergetickou NUTRI FOOD palačinku s javorovým sirupem. Tato sladkost vám poskytne důležité živiny. Po naplnění tvarohovou náplní (60 g) se lžičkou medu a 3 jahodami, nepřekročíte energetický příjem 370 kcal.

Čím jsou palačinky NUTRI FOOD výjimečné?
Jedna porce NUTRI FOOD palačinek obsahuje 33 % doporučené denní dávky vitamínů, minerálních látek, stopových prvků a aminokyselin. Zajišťují tak plnohodnotnou náhradu stravy, není to jen vysokoproteinový výživový doplněk.

Na čem dalším si při dietě pochutnat?
Skvělou zdravou pochoutkou je pohanková nebo ovesná kaše s mlékem, ovocem, ořechy nebo mákem. Vyzkoušejte NUTRIFOOD ovesné kaše s čokoládovou, jablkovo-skořicovou, nebo natural příchutí.
5d9b13ec254d2obrazek.png

Pokud jste milovníky vanilkové rýže, vysaďte na nízkosacharidovou a nízkoenergetickou vanilkovou rýži NUTRI FOOD, která obsahuje jen 200 kcal a 12 g cukru. Nemůžete odolat zmrzlině? Připravte si ji raději sami doma. Stačí vám 1 sáček NUTRI FOOD koktejlu, 2 dl vody, ovoce dle chuti, kakao či vanilka.

Reklama