Ačkoliv je současná medicína na vysoké úrovni poznání a vývoje, pediatři se stále setkávají s dotazy rodičů, zda jsou očkovací vakcíny bezpečné.

ProvakcínJak vyplývá z průzkumu, který v srpnu provedla společnost Datank pro produkt Provakcín, informace o očkování aktivně vyhledává přes 70 % maminek. Více než 80 % z nich zaměřuje pozornost právě na možné nežádoucí účinky, které ho mohou doprovázet. Dalších 40 % respondentek své děti na očkování preventivně připravuje, a to nejčastěji omezením pohybové aktivity a podáváním doplňků stravy nebo prostředků na posílení imunity.

Komplexním řešením pro maminky, které chtějí snížit riziko výskytu možných nežádoucích reakcí na očkování, je potravina pro zvláštní účely, Provakcín. Látky obsažené v Provakcínu mají klinickými studiemi prokázané účinky na stavy, které mohou v některých případech nastat po očkování. Jsou dětským organismem velmi dobře přijímány a nezatěžují ho. Jedná se o dvě základní účinné látky. Kurkumin, který působí proti teplotě, bolesti a zánětu, a zároveň stimuluje imunitní systém. Druhou látkou je organické germánium, které má silný imunostimulační účinek a chrání proti poškození volnými kyslíkovými radikály.

Provakcín je chutný žlutý sirup, určený pro děti již od třetího měsíce věku.

Doporučené dávkování je 5 dní před očkováním a 5 dní po očkování. Děti od 3. do 6. měsíce věku 2,5 ml Provakcínu 2x denně. Děti od 6. do 36. měsíce 5 ml 2x denně, starší děti pak 5 - 10 ml 2x denně.

Provakcín je k dispozici v lékárnách ve 100 ml balení za 510 Kč.

Zdroj: průzkum společnosti Datank, 8/2015, n = 500 maminek ve věku 22 až 50 let

Reklama