Unikátní záběry dvou divých žen na koštěti, slétajících se pod vrchem Mednik na břehu Sázavy, se mi podařilo pořídit 26. září 2014 při procházce se psem okolo Pikovic u Prahy, kde jsme trávili uprostřed nádherné přírody prodloužený víkend.

zuzu1

Bohužel jsem nečekala podobný zážitek, a tak vám předkládám fotoúlovky pořízené narychlo pouze mobilem. Ukrytí za stromy jsme pozorovali dvě téměř totožné čarodějnice (zřejmě se jednalo o příbuzné), poletující na břehu řeky, které zřejmě využily jednoho z posledních dnů slušného počasí, aby ještě před zimou natrénovaly na náročný slet, který je 30. dubna čeká.

carodejnice1

carodejnice4

Přestože jsme se snažili strašidelné ženy nevyplašit, jednu z nich se mi podařilo zachytit zblízka. Nevím, jakou kosmetiku používá, ale žádná sláva to nebyla… To víte, od ohýnků osmahlý obličej a k tomu ten veliký nos… no, prostě čarodějnice, jak má být!

carodejnice2

Je velmi pravděpodobné, že ony dámy obývají některou z místních chaloupek, nalézajících se na skalnatém, těžko přístupném svahu u řeky, který jsme slézali jen s obrovskými obtížemi a nechápali, jak a kudy se k nim jejich majitelé vlastně dostávají. Dokonce i bígl Robinek měl problém a já sjela z větší části svah na zadní části těla. Jo, mít tak koště, to by byla hračka!

Pokud se vám nikdy nepodařilo setkat se s čarodějnými bytostmi a toužíte po tom, udělejte si procházku po místní naučné stezce - možná některou z nich zahlédnete!

Reklama