Podpora naší imunity je to, co asi každý z nás v tomto ročním období řeší. Svou imunitu potřebujeme posílit, restartovat, zkrátka a dobře – stimulovat. Mezi nejznámější a nejpopulárnější přírodní  imunostimulátory patří hlíva ústřičná.

Hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus) je dřevokazná houba, jejíž příznivé účinky na organismus poznali už před několika staletími staří Číňané. Roste také u nás především na listnatých stromech. Z látek obsažených v hlívě si asi největší pozornost zaslouží beta-glukany. Ty patří mezi tzv. oligosacharidy, tedy složitější cukry. Povzbuzují imunitu tím, že vstupují do přímého kontaktu s makrofágy. To jsou bílé krvinky, které jsou zodpovědné za naši přirozenou (vrozenou) imunitu. Betaglukany se vážou na jejich povrch.

GS Hlíva PLUS 1800 

doplněk stravy

Pokud vybíráte přípravek s hlívou, zajímejte se, zda se jedná o hlívu s beta-glukany-1,3-glukany s 1,6 větvením. Ty totiž imunitu podporují a vykazují imunomodulační účinek. Naproti tomu beta-1,4-glukany imunitu téměř nepodporují. Biologická dostupnost a imunomodulační účinek beta-glukanu závisí tedy od jeho struktury a na čistotě získaných molekul. Beta-glukan by tedy měl být purifikovaný a být schopný vytvářet dokonalou vazbu s receptoru makrofágů. Hlíva obsahuje i ceněnou vlákninu ve formě nevětvených beta-glukanů, nukleotidů, sterolů a houbového chitosanu.

Kromě vysokého obsahu betaglukanů, najdeme v hlívě ústřičné také vitamíny B, C, D a K, stopové prvky jód, železo, draslík, selen, zinek, fosfor, bór, sodík, dále bílkoviny pleurostrin a ostreolysin.

Společnost GS nabízí GS Hlíva PLUS 1800 s koncentraci extraktu 18:1, který zaručuje vysoký obsah účinných látek několinásobně oproti především sušené hlívě.

www.gsklub.cz

Reklama