Dobré ráno, milé čtenářky! O tom, že láska prochází žaludkem, už jste určitě slyšely. Věděly jste ale, že pouhopouhé myšlenky mohou ovlivnit to, co se děje za dveřmi vaší ložnice?

Podle nutriční specialistky Alexandry Jamieson platí, že jak smýšlíte o jídle, tak smýšlíte o sexu. Obě dvě věci spolu souvisejí proto, že přinášejí radost a potěšení. A jeho přísun i odpíraní má vliv na naše dospívání.

„Když jsou dívky v mladistvém věku, začínají velmi citlivě vnímat různé narážky z různých okruhů společnosti na jejich vzhled a váhu. V návaznosti na to začínají posléze přemýšlet o dietách, co smí a nesmí jíst. I pouhé myšlenky, pozitivní i negativní, tak mají do budoucna velký vliv na potěšení z jídla a prožitek z něj,” vysvětlila Jamieson podle serveru Novinky.cz.

„Navíc ve stejnou dobu, kdy řeší diety a vzhled, začínají více vnímat i svou sexualitu a tělesné potěšení. První tělesné rozkoše ale mají mnohé spojeny i s velkou hanbou a studem,” tvrdí odbornice.

S problémem se ale dá bojovat. Stačí si začít jídlo opravdu vychutnávat, a to i v přítomnosti partnera.  „Mnoho žen se stydí za své chutě, a proto se o samotě schovává s čokoládou či dortíkem, jen aby je nikdo neviděl. Pokud si ale dají něco sladkého s partnerem, rozhodně si to mnohem víc užijí. A navíc je nebudou tak často přepadat myšlenky, že udělaly něco špatného,” dodala Jamieson.

\scyd

Reklama