Nejste spokojena se svými vlasy? Chtěla byste se o nich dozvědět více a nechat se informovat odborníky? Máme pro vás tip. Na stránkách s trefným názvem „doktor vlas“ najdete vše, co vás o vlasech zajímá.

 

Skutečně zde najdete vše.
Na úvodní straně webových stránek www.doktorvlas.cz najdete vše roztříděno do několika kategorií.
Vybrat a posléze kliknout můžete na pět hlavních témat, která se tu nabízejí, a najít tak rychle a snadno právě to, co vás o vlasech zajímá nejvíce.

 

Můžete se tak dozvědět například něco o svých problémech s lupy nebo mastnými vlasy a nechybí ani rady, jak tyto potíže řešit.

Dále se na těchto stránkách nachází informace, ze kterých jsme vybrali pár těch překvapivých.

Víte, že:

 

  • každý den povyrostou vlasy o 0,2 až 0,5 mm, což za rok činí zhruba 15 až 17 cm 
     
  • člověku na hlavě průměrně roste asi 100 000 vlasů a že světlovlasí mají vlasů více – až  140 000 a zrzaví naopak nejméně – 80 000.
     
  • rezavých lidí je mezi námi nejméně a nejběžnější barva vlasů je černá.
     
  • při šedivění nemají vlasy šedou barvu, jde o dojem ze směsi normálně zbarvených vlasů a  vlasů bílých. Vlas totiž v růstové fázi nemůže pigment za normálních okolností ztratit, ale je po jeho výpadu nahrazen u šedivějícího člověka vlasem bílým.

 

Mezi hlavními tituly zmíněných stránek se také nachází sekce „Otázky a odpovědi“, kde odpovídají na dotazy odborníci na slovo vzatí. Například je zde odpověď na následující otázku:

 

Je mi 23 let a asi před rokem se mi po přechodu na vegetariánskou stravu

začaly vlnit vlasy. Co mohlo zvlnění vlasů způsobit?

Změna kvality vlasů může samozřejmě souviset se změnou stravy. A pozor, při vegetariánské stravě mohou organismu chybět esenciální aminokyseliny (tj. stavební kameny bílkovin, které si organismus neumí vyrobit), vitaminy rozpustné v tucích i stopové prvky, zejména zinek. Záleží na tom, jak přísnou vegetariánskou stravu dodržujete, ale každopádně doporučuji dodávat tělu výše uvedené složky potravy ve formě multivitaminových preparátů.

 

Se svými problémy se můžete prostřednictvím stránek „doktor vlas“ obrátit i na Centrum pro zdravé vlasy.

To vzniklo v roce 2001 při Dermatovenerologické klinice pražské Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Zde již pomohli více než třem tisícům lidí, převážně žen s jejich problémy. Mezi ty nejčastěji patří vypadávání vlasů, problémy s lupy spojené s nadměrným maštěním a svěděním pokožky.

Muži představují přibližně čtvrtinu klientely Centra zdravých vlasů a nejčastěji řeší problémy s lupy a s nadměrným vypadáváním vlasů.

 

Tak neváhejte a informujte se o vlasech.
Doktor vlas pro vás může být tím pravým rádcem k větší spokojenosti s vaším účesem.

 

Reklama