Všechny ženy  mají přirozené rezervy tuku, obzvláště v oblasti boků a stehen.
To je to, co vytváří jejich šarm. Když však konzumujeme moc velké množství tučných látek a cukrů, které nespalujeme, tak si organismus tento tuk ukládá. V kožních tkáních se ukládá v tlustší nebo tenčí vrstvu a je uvězněn v molekulách vody. Na povrchu se objeví jako pomerančová kůže.

CO BYSTE MĚLA VĚDET O CELULITIDĚ A ZADRŽOVÁNÍ VODY

PRAVDA, NEBO LEŽ ?

Celulitida je to samé co pomerančová kůže. Pravda i lež.
Celulitida odpovídá tukovým buňkám hluboce usazeným v dermis. Pomerančová kůže je charakteristická „vypolstrovaným“ vzhledem, vrytým do pokožky, který je viditelný na povrchu kůže – celulitida.

Štíhlá žena může mít celulitidu. Pravda.
V závislosti na věku a dalších rozličných faktorech, jako jsou hormony nebo způsob života, se celulitida objeví. Štíhlá žena může být také postižena celulitidou.

Díky dietě se vrstva tuku zmenšuje a celulitida mizí.
Pravda i lež.
Díky dietě může být celulitida viditelně zredukována. Abychom podpořili její zmizení, je doporučováno provádět pravidelně drenážní masáže, aby se optimalizovala účinnost zeštíhlujících prostředků.

Celulitida a zadržování vody, to jsou dvě rozdílné dysfunkce. Pravda i lež.
Celulitida je znakem dysfunkce procesů ukládání a odstraňování tuků. Zadržování vody je spojeno se špatným krevním oběhem, které může být zhoršeno přemírou potravinářské soli.

Abychom se dozvěděli, zdali se nás celulitida nebo zadržování vody týká, stačí sevřít pokožku prsty. Pravda.
Celulitidní pomerančová kůže má zkrabacený ráz, který se prohlubuje, když ji sevřeme. Někdy to může být dokonce i bolestivé. Zadržování vody se projevuje tak, že když kůži sevřeme, tak se prohýbá a vrací se na původní místo.

Peeling  s biologickým účinkem je účinný pouze pro obličej. Lež.
Na těle stimuluje peeling s biologickým účinkem přirozený mechanismus auto-peelingu kůže a umožňuje přirozeně odstraňovat odumřelé buňky pro „novou“ pokožku.

Zeštíhlující tělová peelingová péče je účinná proti celulitidě. Pravda.
Význam peelingu v zeštíhlující péči je dvojí. Nejen že umožňuje vyhladit pomerančovou kůži na povrchu, ale navíc usnadňuje pronikání zeštíhlujících účinných složek.

Jak bojujete s celulitidou vy? Rezignovali jste, nebo s ní svádíte urputný boj? 

Reklama