Pocení je přirozený proces, který reguluje tělesnou teplotu. Bez něj by tělo nemohlo normálně fungovat. Fyzická námaha, pobyt v teplém prostředí, emoční stres, ale také onemocnění – to vše může vyvolat nadměrné pocení.

Tomu lze přitom účinně předcházet pravidelnou každodenní hygienou a používáním antiperspirantů, které dokáží pocení zmírnit a zároveň

neohrožují termoregulaci těla nebo deodorantů, které zaručí, že budete celý den příjemně vonět.

Víte určitě, že si o Vás lidé nešeptají: „Páchne!“

 

Víme, co je pocení?

 

Omezte pocení, použijte antiperspirant!

 

Potí se opravdu každý. Pocení je chemický proces nezbytný pro správné fungování lidského těla – zajišťuje termoregulaci a odvádí škodliviny z těla. Pocení může být způsobeno nemocí (což se řeší většinou lékařským zákrokem), především však teplým prostředím, fyzickou námahou,

a také existuje pocení emoční. To způsobuje například stres nebo strach. Pot samotný není cítit – je to bezbarvá tekutina bez zápachu. Ten způsobují až bakterie na lidské kůži, které ho rozkládají. Zápachu však lze zabránit používáním antiperspirantů (s vůní i bez vůně).

 

Antiperspirant a deodorant – pomocníci v boji proti pachu potu

 

Potí se každý člověk. Je to přirozené a bez termoregulace, jíž je pot součástí, by tělo nemohlo normálně fungovat. Jak je ale možné, že na některých lidech nevidíme ani necítíme známky pocení, zatímco jiní nás obtěžují nepříjemným zápachem? Bohužel ne každý o své tělo pečuje stejně a někteří lidé zapomínají na základní hygienické zásady, ke kterým v dnešní době kromě sprchy patří i každodenní používání antiperspirantů/ deodorantů. Nedávné průzkumy bohužel ukázaly, že v porovnání se zeměmi západní Evropy, kde jsou tyto přípravky součástí každodenního života, je Češi používají méně. Přitom právě antiperspiranty účinně snižují pocení a zároveň minimalizují zápach.

 

„Navoněť se“ nestačí!

 

Antiperspiranty (které mohou být parfémované i neparfémované) jsou někdy mylně zaměňovány s deodoranty (vždy s vůní). Jejich účinky se však zásadně liší. Látky obsažené v antiperspirantech zmírňují pocení tak, že regulují činnost potních žláz. Deodoranty pouze odstraní zápach spojený s tělesným potem – na rozdíl od antiperspirantů tedy neřeší neestetické kruhy od potu na oblečení v oblasti podpaží. Absolutně problém pocení neřeší toaletní vody a parfémy – nezapomínejme, že jsou doplňkem, který má zvýraznit naši osobnost, podobně jako krásný šperk nebo kabelka. Celkový dojem ale nesmí kazit zápach potu.

 

Reklama