Denně strávíme spánkem v průměru osm hodin. Během této doby ležíme v jedné posteli a na jedné matraci, která se stává úrodnou půdou pro roztoče, plísně i bakterie. Věděli jste, že při každém pobytu v posteli se z vašeho těla uvolňují šupiny kůže, chlupy a vlasy, na kterých si právě roztoči nejraději pochutnávají? Kromě toho navíc dospělý člověk za noc vyprodukuje až půl litru potu, který se vsakuje právě do povlečení a matrace samotné. Nevědomky tak v paradoxně nejčistším místě naší domácnosti vytváříme ideální podmínky pro vznik alergií a respiračních onemocnění. Myslete proto i na hygienu své matrace a mějte kontrolu nad tím, koho do své postele pustíte.

Není žádným tajemstvím, že jedna matrace může obsahovat až dva miliony roztočů. Prachoví roztoči žijí z kousků lidské kůže a bezprostřední příčinou alergických reakcí je protein z jejich trusu. Během 5 měsíců svého života ho mohou vyprodukovat i několik tisíc kousků. Jejich výkaly časem uschnou a víří se vzduchem jako drobné částice, které dráždí zejména alergiky. Zneškodnění roztočů není nic jednoduchého, ale pravidelným a důsledným úklidem můžete jejich výskyt omezit na minimum. Základem je pravidelné praní ložního prádla i oblečení v teplotách nad 60°C a zejména správná péče o matraci.

Pokud vás, nebo někoho z Vaší rodiny trápí alergie, matraci vybírejte pečlivě. Zaměřte se na pěnové materiály, jejichž složení a struktura neumožní přežívání bakterií a roztočů. Pěnové matrace MORAVIA COMFORT české výroby jsou naprosto prodyšné a hygienické. Jistotu snadného čistění pak představují matrace bez lepeného jádra. Jednotlivé vrstvy jsou spojeny bez použití lepidel, což zajišťuje dokonalé provzdušnění. Samozřejmostí by měl být antibakteriální potah.

Každá čistá postel musí být vzdušná a musí větrat. Matraci proto nikdy neumisťujte na neprodyšný podklad. Ideální je lamelový rošt, na kterém může matrace oběma směry dýchat. Nově zakoupenou matraci byste měli vždy překrýt polopropustným potahem, který neumožní roztočům dostat se dovnitř a který je snímatelný. Jednou za tři měsíce dopřejte své matraci úklid v podobě vyvětrání a vysátí.

Na závěr pamatujte na základní pravidlo, kterým je výměna matrace jednou za sedm let! Není potřeba připomínat, kolik potu a odumřelé pokožky se za tu dobu ve vaší posteli nashromáždí. Do ohrožení se tak dostává nejen vaše zdraví, ale i kvalita spánku.

matrace

ARYA:

matraceMatrace ARYA, zahalena v antibakteriálním potahu GREENFIRST, si vás zcela získá. Díky speciálnímu potahu si zajistíte účinnou přírodní ochranu proti roztočům a ulehčíte tak svým alergiím. Potah navíc disponuje bioaktivní úpravou na bázi přírodních rostlinných látek s použitím esenciálních olejů z citronu, levandule a eukalyptu.

Díky nelepenému jádru z antibakteriální PUR pěny vytváří matrace, která je vyráběna v nadstandardní výšce 19 centimetrů, ideální podporu pro tělo. Jednotlivé vrstvy matrace jsou spojeny bez použití lepidel, což zajišťuje dokonalé provzdušnění jádra a snadné čištění matrace. Nosnost 120 kg.

cena od: 4 649 Kč*

* cena pro standardní rozměr matrace 200 x 80 cm, 200 x 90 cm

PALERMO:

matraceDíky jádru spojenému bez použití lepidel je vzdušná matrace PALERMO ideální volbou pro alergiky. Rozmístění 7 zón navíc zajišťuje optimální rozložení zatížení uživatele a jednotlivé části těla tak nejsou zbytečně namáhány a mohou v průběhu spánku dostatečně regenerovat. Matrace PALERMO, vyrobena z kvalitních PUR pěn, má speciální vnitřní tvarování, které poskytuje dokonalé provzdušnění jádra. Potah je snadno snímatelný a pratelný na 60°C. Nosnost 120 kg.

cena od: 5 299 Kč*

* cena za set 1+1 matrace rozměr 200 x 80 cm, 200 x 90 cm

Reklama