Kočky provázejí můj život již od dětství. Vždy jsem je měla ráda, i když mi to můj pes asi neodpustí, jsem kočičí žena. Jejich síla mě uchvacuje dnes a denně. Každý rok nějaká z našich koček přijde s outěžkem, většinou se nám podařilo koťátka rozdat dobrým lidem a nebo u nás zůstala.

Žijeme na vesnici a bohužel statistika je neúprosná. Dost zvířátek se nám porůznu otrávilo, či je srazilo auto. Jsem zastáncem jejich svobodného pohybu, a to bohužel má svá rizika. I letos naše v současnosti jediná nekastrovná kočka povila tři koťátka. Roztomilé chlupaté drobečky. Kočičí porodnici máme vždy v předsíni, kde je ve dveřích klapka, aby mohla velká kočka kdykoliv dovnitř i ven. Letos se nám ale stala věc, která mě opravdu šokovala. Zřejmě nějaký cizí kocour vlezl do porodnice a jedno kočičí miminko zakousl. Ještě ráno jsem je kontrolovala, jak se mají, a po hodině, kdy jsem šla na nákup, bylo jedno mrtvé, zakouslé. Zbylé dvě chudinky byly namačkané v rohu bedýnky a klepaly se jako osiky. Vzala jsem tedy toho nebožáčka, že ho pohřbím na zahradě.

Položila jsem ho na zem a prohlížela ty zbývající... když v tom přišla velká kočka. Nejprve koťátko olizovala a čumáčkem do něj drkala. Jenže potom k mé hrůze začala koťátko požírat. Hrůza. Snažila jsem se jí ho vzít, ale byla jako smyslů zbavená, až jsem na ní musela vylít kyblík s vodou pak utekla. Koťátko jsem zakopala na zahradě a říkala si, co teď. Jestli se ta velká kočka nezbláznila, nebo ho snad sama nezakousla? Co teď budu dělat? Mám jí koťátka sebrat a krmit je ze stříkačky, nebo se jí prostě jen to jedno nelíbilo?

Velká kočka po chvíli přišla jakoby nic a uložila se k těm zbylým dvěma, ani náznak toho, že by je chtěla taky nějak „ukončit“. Tak jsem sedla k internetu a do vyhledávače zadala - kočka snědla  vlastní kotě... K mé velké úlevě jsem se tam dočetla, že je to přirozený pud, kdy matka plní roli čističe. Že tímto počinem chrání ty ostatní, aby pach krve nepřilákal predátory. Díky této na pohled šílené historce jsem sice o něco moudřejší, ale upřímně, nikomu Vám nepřeji ten pohled na to úklidové dílo...

Reklama