Vezměte děti v sobotu 14. června na sportovní den do haly Tatran Střešovice v Praze 6. Budete mít jedinečnou šanci zjistit, na jakou pohybovou aktivitu mají talent. Zábavné odpoledne plné pohybu totiž organizuje obecně prospěšná společnost SportAnalytik, která do Česka přináší program testování sportovních předpokladů.

deti

SportAnalytik navazuje na úspěšnou kanadskou verzi představenou v rámci olympijských her ve Vancouveru v roce 2010, kterou prošlo více než 100 000 dětí. Jedná se o patentovanou metodu, jež se skládá ze dvou kroků. „Fyzický test odhalí pohybové dovednosti dětí, a to na základě osmi zábavných úkolů, jako jsou například sprint na 30 metrů, hod basketbalovým míčkem nebo člunkový běh. Test osobních preferencí potom zkoumá jejich povahové rysy, mimo jiné zápal a motivaci,“ přibližuje Martin Jahoda, zástupce organizátora. Výsledkem je report o dvou částech. Dozvíte se, jak je na tom vaše dítě ve srovnání se svými vrstevníky a získáte doporučení pěti běžných a pěti alternativních sportů spolu s tipy na konkrétní oddíly v místě vašeho bydliště. „Cílem programu není jen vybrat konkrétní sport, ale také namotivovat děti k pohybu a fyzické aktivitě, což je v současné době více než třeba,“ doplňuje Jahoda.

deti 1

SportAnalytik je určen dětem ve věku 5 -15 let. Sportovní den se zábavným testováním stojí 950 Kč a trvá 3 hodiny. Registrovat se na něj můžete na www.sportanalytik.cz.

Kde a kdy bude možné Sportovní den SportAnalytik v Praze navštívit:

sobota 14. 6. od 15.30 v areálu Tatranu Střešovice

S sebou přibalte jen sportovní oblečení do haly, pití a dobrou náladu!

xxx

Zdroj: tisková zpráva

Reklama