Ano, uznávám, dost bylo klobouků na Ženě-in. Uznávám a slibuji, že se o nich minimálně měsíc nezmíním. :-)
Ale nezavršit kloboukové téma světovou modistickou špičkou by bylo snad stylové faux pas.
Jeho jméno tady už padlo v souvislosti se Sexem ve městě ZDE. Přesněji s jeho hlavní hvězdou Sarah Jessicou Parker. V kloboučku od Philipa Treacyho si vyrazila na londýnskou premiéru.

Philip Treacy
není jen tak ledajaký modista. Jeho kreace nemají s konvenčními klobouky nic společného. Je to sochař hlav, tvůrce s nekonečnou fantazií.

Už jako pětiletý šil své sestře hadříky pro panenky, začal studovat módu (National College of Art and Design v Dublinu), ale klobouky ho lákaly mnohem víc.

„Zhotovovat klobouk je jako pořádat večírek,“
říká.
Ve třiadvaceti letech vytvořil svou první kolekci pro Chanel. Stal se natolik vyhledávaným modistou, že za jeho klobouky byly ochotné předvádět tak „zmlsané" modelky jako Naomi Campbell a Christy Turlington.
A to už je co říct.O Philipa Treacyho se návrháři doslova přetahují, ale svou nekonečnou kreativitu a smysl pro humor snad nejlépe uplatňuje ve spolupráci s Alexanderem McQueenem. Jde jim to báječně dohromady, skvěle se doplňují. Někdy bych řekla, že klobouky jsou hlavní dominantou, a bez nich by to zdaleka nebylo ono. Posuďte sami a podívejte se na jejich společnou přehlídku ZDEMít Treacyho klobouk je prostě událost.
Toho si byla vědoma i Camilla Parker Bowles a nechala si od něj navrhnout klobouk" ke svatebním šatům, když si brala prince Charlese.Ale dost slov, móda je především o vizuálnu, a o Treacyho kloboucích to platí dvojnásob.

Tak už mlčím, ni nedutám, a vy se kochejte se mnou.

Reklama