Narodil jsem se ve znamení Býka v roce, kdy Francouzi na celé čáře prohráli bitvu u Sedanu. Otec byl gymnaziálním řiditelem a matka učitelkou na základní škole.

Nezbylo mi nic jiného než být šprt.

Tento rok, rok, kdy zemřel hudební skladatel Liszt, byl i pro naši rodinu velice nešťastný. Můj otec zemřel. Jen o pár měsíců později postihuje rodinu další tragédie. Bratr byl odsouzen k smrti za neúspěšný pokus o atentát. S jeho dle mého soudu nespravedlivou smrtí jsem se nikdy nesmířil.

Podařilo se mi nastoupit na právnickou fakultu.

Dlouho jsem však na ní nepobyl. Po pouhých čtyřech měsících jsem byl  ze studia vyloučen za účast na studentských procesech. Studoval jsem ale práva jako samouk. Úspěšně jsem složil závěrečnou zkouškou a získal povolení vykonávat právnickou profesi.

Pilně jsem ale studoval i jazyky. K řečtině a latině jsem si z pilnosti přidal francouzštinu, němčinu a angličtinu.

Pak jsem se přestěhoval. Táhlo mě to k politice. Za své plamenné názory jsem byl záhy zatčen a po více než roce ve vězení mě vyhostili na velmi nehostinné místo.

Zamiloval jsem se. Byla to krásná doba. Jak se sluší a patří, jsa dobře vychován, jsem se svou láskou také oženil. Velmi jsme si s manželkou politicky notovali.

V následujícím roce jsem vydal svou první knihu a pro velký úspěch jsem emigroval do jedné evropské země. Zároveň jsem se stal vydavatelem poměrně známého plátku.

Čím dál víc jsem se angažoval v politice. Zaměřením: aktivní odpůrce.

Později jsem se raději v zájmu své bezpečnosti přesunul do země mezi trolly.

Byl jsem pracovitý a také mezi svými oblíbený. Často jsem pracoval i 16 hodin denně a bez přestání jsem se nadále vzdělával.

Asi nejlépe by mě bylo možno charakterizovat jako pedantského teoretika, který trávil stovky hodin stavěním svých převratných teorií.

Po dramatických událostech v mé zemi jsem se dostal do čela a byl jsem zvolen předsedou významné strany. Hlavním předmětem mého zájmu byla změna v soustředění moci.

Ne každý mě měl rád.

Dokonce na mě byly spáchány dva atentáty, z nichž při druhém jsem byl poměrně těžce zraněn. Sice jsem se zotavil, nicméně mé zdraví se od té chvíle již jen zhoršovalo.

Moji přívrženci se však v mé zemi stali neomezenými vládci.

Ekonomická situace v zemi byla však v této době žalostná, a tak jsem byl nucen ustoupit od svých původních plánů a vyhlásit poněkud jiný program, než jsem zamýšlel.

V roce, když byl u vás založen klub Baník Ostrava, mě klepla pepka.

Bohužel jsem zůstal částečně ochrnutý.

Můj vliv ve straně tím výrazně oslabil a pomalu začínal získávat můj nepříliš oblíbený kolega.

Velice brzy jsem znal do puntíku jeho chyby a chtěl jsem před nimi dopisem varovat své spolustraníky. Má pozice byla však v té době již tak oslabena, že ho to výrazně neohrozilo.

Zasáhla mě v pořadí třetí velká mrtvice, po které jsem zůstal zcela paralyzován.

Dokonce natolik, že jsem nemohl ani mluvit.

Smrt, která ke mně přišla v roce, ve kterém se konaly VIII. Olympijské hry v Paříži, byla pro mě tak trochu vysvobozením.

Beztak bych maje lues a progresivní paralýzu asi dlouho na světě už nebyl.  

V každém případě nemám pocit, že bych se nezapsal do dějin, a přes svou výšku, která vskutku nebyla o basketbalu, jsem byl, alespoň dle mého názoru, velkým mužem.

Vždyť jsem na nějakou dobu po své smrti následoval i velké egyptské faraony.

Víte, kdo jsem?

Dejvice, kulaťák, co mně to, sakra, připomíná? :-))


NEPIŠTĚ PROSÍM JMÉNO OSOBNOSTI POD ČLÁNEK.

Pište je SEM. Děkuji

Vylosovaná výherkyně získá soukromý osobní výklad karet.

Reklama