drak

Olympiáda sice skončila, ale my u ní ještě chvilku zůstaneme. Pojďme si připomenout její historické kořeny. Ty neprorůstají jen antickým Řeckem, ale i vikingskou érou. Důkaz na videu si můžete přehrát ZDE.

Do kin přichází nový film pro děti Jak vycvičit draka. Od tvůrců filmů, jako jsou „Shrek“, „Madagaskar“ a „Kung-fu Panda“, nyní přichází s dobrodružnou komedií odehrávající se v bájném světě hřmotných Vikingů a divokých draků sršících oheň, která byla natočena podle knihy Cressidy Cowellové.

Příběh se točí kolem vikingského puberťáka Škyťáka, který žije na ostrově Blp, kde boj s draky patří k tradičnímu způsobu života. Škyťákovy moderní názory a dost nekonvenční smysl pro humor však úplně neladí s jeho kmenem a jeho náčelníkem, kterým je náhodou Škyťákův otec, Kliďas Velikán. V Drakoškole, do které chodí Škyťák s dalšími vikinskými puberťáky Astrid, Snoplivcem, Rybinohou a dvojčaty Rafanou a Ťafanem Thorstonovými vidí svou velkou šanci dokázat, že má na to být bojovníkem.

drak

Když však potká zraněného draka, s kterým se nakonec spřátelí, jeho svět je náhle vzhůru nohama – a to, co začalo Škyťákovým výstřelem, kterým se měl předvést, se může proměnit v úplně novou budoucnost pro celý kmen.

Premiéra filmu bude na Apríla, teda 1. dubna 2010. Už teď se ale můžete mrknout na trailer.

 

Reklama