Na horách už zasněžilo. U nás se střídá déšť a modrá obloha. Většina z nás se na mrazy zrovna netěší. Pojďme se na to podívat i z té druhé strany.

Přísahala bych, že jsem ho dnes k ránu ve vzduchu cítila, přestože je naše městečko necelých 200 metrů nad mořem. Nízko nad zemí visely těžké mraky, ranní mráz štípal do tváří a cestující na peróně nasávali tu vůni.

Víte, jak voní sníh? Co se vám při tom vybaví? Mně první sněhová nadílka, stavění ledových soch, naražená kostrč od bobování přes skokánek, krásné rampouchy, pod kterými se prohýbal okap, čaj s rumem a tvarohové koláčky, bílá krajina…

Zima umí být i krásná. A my bychom to všem rádi ukázali. Pomůžete nám? Posílejte nám fotky svých zasněžených domečků, krajin a zahrádek. Společnými silami pak vybereme tu nejhezčí, jejíž autorka dostane milou odměnu.

Za sebe můžu přihodit fotku naší goldenky, která má z každé procházky ve sněhu ohromnou radost.  Vloni zjistila, že když se rozeběhne a prudce zastaví, udělá smyk. Bavila se tak celé odpoledne.

Dela

  • Své zimní fotky s krátkým komentářem můžete posílat do středeční půlnoci na e-mail redakce@zena-in.cz

 

Reklama