Sportovní oblečení je zpravidla vyrobené z tzv. funkčních vláken – nejčastěji syntetických nebo s příměsí vlny. Funkční vlákna dávají oděvům velmi specifické vlastnosti. Především vás na jedné straně chrání před chladem a na druhé umožňují odvádět pot, který při tělesné námaze nebo práci nutně vzniká. Pružnost některých vláken se zase postará o to, abyste se mohli dobře hýbat. A ionty stříbra například ve sportovních ponožkách působí antibakteriálně. Kvalitní sportovní oblečení není zrovna levná záležitost. Jak o ně pečovat, aby vydrželo?
hi1.jpg

Zapojte speciální programy

Praní při vysoké teplotě sportovnímu oblečení nesvědčí – může se změnit charakter vlákna, prádlo se může tvarově deformovat a srazit. Dobré pračky proto mají speciální program pro praní sportovních oděvů přizpůsobený právě tomu, co je pro funkční vlákna nejlepší. „Jde o rychlé, šetrnější praní  při 30 °C, které má například nová pračka Hisense WFQY1014EVJM. K bezvadnému vyprání standardně znečištěného oblečení je tato teplota dostatečná, a to i díky unikátnímu provedení bubnu SnowFlake s otvory ve tvaru sněhových vloček pro účinné a šetrné praní.  Program je také úspornější, protože pračka spotřebuje nejvíce energie právě na ohřev vody,“ říká Rok Omladič, specialista společnosti Hisense.

Používejte speciální prací prostředky a vyhněte se aviváži

K praní sportovního prádla používejte ideálně tekuté prací prostředky, které se snadněji rozpouštějí ve vodě a méně ulpívají na vláknech. Mohou to být gely pro praní vlněných oděvů, prostředky na přírodní bázi šetrné k pokožce nebo vyloženě speciální prostředky pro praní funkčního oblečení, které nenaruší strukturu vlákna a často obsahují i impregnaci například pro ochranu před vodou.
hi2.jpg

Rozhodně nepodlehněte nutkání překročit doporučené dávkování ve snaze zbavit se nečistot. Výsledkem mohou být skvrny i alergické reakce. A zapomeňte na aviváž – jejím úkolem je nejen provonět, ale také uvolnit vlákna, a proto byste se postupně připravili o elasticitu a pěkný tvar oděvů. „Stejně tak nikdy nepoužívejte bělidla nebo prostředky s obsahem chlóru, abyste se zbavili odolných skvrn. S nimi si skvěle poradí technologie Pure Jet pomocí vodních paprsků, které pomohou rychle a účinně rozpustit prací prostředek. Ten tak snadněji pronikne do vláken a odstraní i odolné skvrny bez nutnosti použít vysokou teplotu parní lázně,“ dodává Rok Omladič.
hi3.jpg

Pusťte na to páru

Někdy potřebujete osvěžit oblečení, které bylo dlouho uložené ve skříni a je splihlé, třeba mikiny nebo svetry. Takové prádlo je zbytečné znovu prát, jde jej jednoduše osvěžit pomocí parní funkce. Ta je také skvělá, když si potřebujete znovu obléct krátce nošený oděv. Je sice čistý, ale není to 100% ono a není čas na celý prací cyklus – i tady pomůže osvěžení párou a za pár můžete vystartovat. Pára totiž zničí bakterie a další patogenní mikroorganismy, které jsou příčinou nepříjemných pachů.
he4.jpg

Novinka nejen pro sportovní nadšence – Hisense WFQY1014EVJM

he5.jpgPředem plněná pračka Hisense WFQY1014EVJM v extrémně úsporné energetické třídě B podle nového systému energetických štítků (dříve třída A+++)  si poradí až s 10 kg prádla, a proto se hodí i do velkých domácností a všude tam, kde se kvůli nejvyšší hygieně perou objemné textilie, jako lůžkoviny či deky. O úsporný provoz se postará i tehdy, když pračku zcela nezaplníte, automatická detekce množství prádla - upraví další parametry praní podle aktuální náplně. Elegantní pračku v bílém provedení s velkými černými dvířky pohání tichý a velmi výkonný invertorový motor, a tak o ní ani nebudete vědět. Je vybavena 15 pracími programy, mezi nimiž nechybí speciální program pro sportovní oblečení, program pro alergiky, praní košil, extra rychlý 15minutový program nebo tak užitečný program SteamTech pro ošetření suchého prádla párou kvůli osvěžení i revitalizaci textilních vláken. Aktuální nastavení včetně zbývajícího času do konce praní dobře uvidíte na přehledném LED displeji, který je kvůli pohodlí nakloněn v komfortním úhlu 15°. Praktická je i funkce samočištění pračky SterilTub, která zaručí, že bude vnitřní prostředí bez nečistot a bakterií  a prádlo bude pokaždé svěže vonět. Pro zapomnětlivce je určená funkce Pause and Add pro vložení dalšího prádla i  v průběhu praní. Doporučená cena: 13 990 Kč

Hisense je oficiálním sponzorem největšího fotbalového svátku – EURO 2020. Je také oficiálním partnerem prestižního prvoligového fotbalového klubu Paris Saint-Germaine, jehož hráči se originálně zapojují v rámci kampaně „Live Bold“ do vybraných marketingových akcí. Například obránce Presnel Kimpembe podporuje ve virtuálním světě právě pračky Hisense.

Více na HISENSE.CZ
607ead3e8f8aaobrazek.png

Reklama