ZepterPokud máte rádi grilování, určitě věnujete péči jak správnému výběru masa, tak i jeho skladování. Aby bylo maso šťavnaté a chutné, pak je dobré ho naložit do marinády na několik hodin či jeden až dva dny. Máme pro vás vyzkoušený tip, jak mít maso nejen připravené na grilování během chvilky, ale i bezpečně uchované po mnoho dní!

Náš tip: vacSy

Tip na dobré uchovávání potravin je vakuování pomocí vacSy od firmy Zepter. Různé rozměry nádob vám umožní vybrat si přesně tu, kterou potřebujete pro danou potravinu. Ve vakuu potraviny neosychají, nepřenášejí se mezi nimi pachy a nedochází u nich ke ztrátě barvy či chuti. Vakuum zabraňuje ztrátám výživných látek a vitaminů, a především brání napadení potravin plísněmi a šíření jiných mikroorganismů. Taková ochrana potravin se vyplatí nejen v letních měsících.

Vakuový systém vacSy je ideální jak pro uchovávání potravin, které se rychle kazí nebo jsou čichově výrazné, ale také pro nakládání masa před grilováním.

Zepter

Podstatou nakládání marinovaného masa s využitím vakuového systému vacSy je roztažení tkáně, čímž se usnadní vstřebání marinády - maso tak křehne i bez přidání tuku. Vakuování také zajistí, že při následném tepelném opracování nedojde k poškození bílkovinného gelu na povrchu a tím k porušení soudržnosti jednotlivých kousků masa. Naložené maso nemusíte ani solit, vakuováním se uvolní jeho přirozené aroma.

ZepterNejlepší a také nejzdravější strategií je tedy uchovat maso před grilováním ve vakuových nádobách a teprve krátce před grilováním je potřít marinádou z citrónové šťávy a bylinek nebo koření. Těsně před grilováním potom postačí za pomoci vakuové pumpy několikrát opakovaně odsát vzduch a můžete začít grilovat.

Více o systému vacSy, nádobí Zepter a kontakty na prodejce najdete na www.zepter.cz nebo www.zepterclub.cz. Pokud jste z Prahy, navštivte reprezentační prodejnu Zepter v Praze v ulici Spálená 55, kde se můžete zúčastnit praktické ukázky zdravého vaření v nádobí Zepter!

Hrajte o exkluzivní nádobí Zepter, automobil Škoda Octavia, zahraniční zájezd a další Zepter ceny v celkové hodnotě více než 1 milion Kč! Více na www.zepterhra.cz.

Zepter

Reklama