Nikdo není dokonalý, ale snažíme se naše nedostatky maskovat, zvláště pak ty v obličeji. Žádná z nás nemá ráda zarudlá místa, kruhy pod očima či nějaký ten pupínek. Nedokonalosti pleti ale dokáže vyřešit malý kosmetický pomocník jménem korektor.

Tento takřka kouzelný produkt má ve své kosmetické taštičce rozhodně každá žena, tedy ta, která se líčí. Je naším každodenním kamarádem, který umí ukrýt i ty sebevětší chybičky, proto ho taky tak milujeme. Jenže v každé drogerii či specializovaných prodejnách na nás z regálů koukají desítky různých druhů a variant, jenže jak zvolit ten pravý?

1

Sešla jsem se tentokrát s profesionální vizážistkou Martinou Kottovou, která mě zasvětila do tajemství korektorů, a já vám je samozřejmě prozradím.

První, co mě zajímalo, bylo, jak si takový korektor vybrat a nesáhnout vedle. „U korektorů především záleží na tom, co s ním chceme řešit. Jiný druh korektoru je např. na kruhy pod očima a jiný druh bych používala na pupínky a na různé nedokonalosti pleti. Co se týče právě korektoru, tak je skvělým pomocníkem při zakrývání akné, pupínků, červených žilek, pigmentových skvrnek atd. Kromě toho s ním ale můžeme i sjednotit tón pleti. Co se týče profesionálního odvětví, tak ho můžeš používat jako kamufláž, kdy s ním zakryješ i tetování nebo různé jizvičky.“

Tohle je nám všem jasné, ale jak jsem poslouchala Martinu, tak mi došlo, že asi jeden korektor mi nestačí. „Dobré je jich mít víc, jak jsem říkala, není vhodně používat stejný korektor na zamaskování např. akné, a ten samý pak použit pod oči. Hodně krycí korektory, které jsou vhodné právě na různé pupínky, jsou tužší, proto není dobré je používat pod oči. Více zalézají do menších vrásek, které máme nejvíce právě pod očima. To je největší zlo a je třeba na to dávat pozor! Na tyto místa se nejvíce hodí takové, jejichž struktura je lehčí a krémovější.“

Našla jsem doma čtyři různé druhy korektorů a zajímalo mě, který se na co hodí, jelikož já je používám, jak se mi zrovna zachce, nebo který vidím jako první. Který z nich se na co hodí a v čem je rozdíl, se dozvíte níže.

2

Tuhý korektor v tyčince je taková ta klasika. Většinou bývají hodně krycí, používají se především právě na akné, pupínky, zčervenání. Je ale důležité, stejně jako u ostatních korektorů, si ho vyzkoušet na sobě, nebo si nechat odborně poradit. V různých prodejnách by měli být odborníci, kteří vás s ním rovnou i nalíčí. Je to ta nejlepší varianta, sama uvidíte, jak vám bude sedět, jak se chová po pár hodinách, co krytí dělá, jestli právě nezůstává ve vráskách a jestli je zde ten očekávaný efekt, který požadujte.

3

Toto je také forma tužšího korektoru, nicméně ho můžeme nazvat korektorem krémovým. Má intenzivnější krytí, tudíž se opět hodí na problémy jako u předchozího korektoru. Na oční okolí se ale moc nehodí.

5

Tento tekutý korektor s pěnovým aplikátorem je lehčí, a tím pádem ideální právě pod oči. U tekutých korektorů je opravdu potřeba si to vyzkoušet. Mám zkušenost i s tím, že čím víc tekutý, tím méně kryje a zároveň i méně vydrží.

6

To je teď hodně oblíbená věc. Tento korektor v peru nebo v tužce je hodně používány právě kvůli svému zabudovanému štětečku, kterým krásně korektor rozetřete a aplikujete přímo na dané místo. Je to podle mě nejlehčí a nejpohodlnější varianta. Co se týče mých zkušeností, tak hodně dobře kryjí, dlouho vydrží a nezůstávají ve vráskách, navíc ho můžete používat i na různé pupínky.

Ještě mě nakonec napadla na Martinu jedna otázka, zdali u korektoru platí, že čím dražší, tím bude kvalitnější?

„Určitě ne! Ne vždycky platí: Čím vyšší cena, tím vyšší kvalita. Opravdu znám výrobky za vysokou cenu, které jsou opravdu kvalitní, pak jsou tady takové, u kterých platíš jen značku, ale ten efekt není dostačující. Spoustu dobrých výrobků najdeš překvapivě třeba i v obyčejné drogérii, kde by to člověk vůbec nečekal.“

Příště se dozvíte, jak vybrat správný odstín a jaké všechny barvy korektorů existují a na co jsou dělané.

Jak to máte s korektorem vy? Vlastníte pouze jeden, nebo jich máte hned několik?

Při psaní tohoto článku jsem si vzpomněla na jedno tematické video, které mě vážně uchvátilo, a rozhodně stojí za zhlédnutí.

Na článku jsem spolupracovala s vizážistkou Martinou Kottovou, https://www.facebook.com/martina.kottova.makeup.artist

Čtěte také:

Reklama