Sluníčko začíná pálit čím dál tím intenzivněji a změna looku také stojí za to. Koupit sluneční brýle dnes není žádný problém, nabízeny jsou jak v nejrůznějších kamenných prodejnách, tak i online na internetu. Nejhorší, co byste mohla udělat, je zbrklé pořízení prvního modelu, který vám padne do oka. Na trhu existují kromě originálů samozřejmě také padělky. Nákupem některého z nich byste prohloupila nejen co do kvality a originality brýlí, ale především i z pohledu vlastního zdraví. Že nevíte, podle čeho poznat originál od padělku? Pak nepřestávejte číst.


Ověřený prodejce
Chcete-li mít stoprocentní jistotu pravosti konkrétních brýlí, nakupujte o certifikovaného prodejce. Takovýchto ověřených kamenných prodejen i eshopů je poměrně dost. U ověřeného prodejce se vám dostane produktů, které budou vybaveny také certifikací pravosti a originálním balením. Papírová krabička opatřená specifickým unikátním kódem bude obsahovat nejspíše ještě další příslušenství. Tradičně se jedná o kvalitní pouzdro, hadřík na čištění brýlí a také papírovou brožuru, která bude obsahovat informace o konkrétním modelu brýlí. Vše bude pochopitelně opatřeno ještě značkou samotného výrobce brýlí.

Vyšší cenová relace samozřejmostí    
Víte, kolik zaplatíte za originální sluneční brýle? Cena se bude pohybovat v řádu několika tisíc korun. I v internetových galeriích se na tuto cenovou hladinu bez problémů dostanete i přesto, že ceny jsou u online prodejců většinou o polovinu nižší. Důkazem budiž třeba i eshop duosshop.cz.


Brýlová skla
U značkových brýlí se samozřejmě musíte setkat s prvotřídní kvalitou. Skla budou už na první pohled působit absolutně čistým dojmem. Na jakékoli škrábanečky můžete zapomenout. Originál poznáte i podle toho, že na pravém skle bude označen logem výrobce, které bude vryté do skla tak, aby ho nebylo možné odstranit. Samozřejmostí musí být i samolepka s logem. Když ji sloupnete, na skle nezůstane ani kousek lepidla. Padělky se vyznačují tím, že jsou brýle vyrobené z plastu. Pohled přes něj je lehce neostrý.    

A co stranice brýlí?
I tady se vyplatí být obezřetný! Podívejte se na vnitřní stranu samotných nožiček. Právě tady najdete číselné označení konkrétního typu brýlí. Samozřejmostí musí být také uvedení původu brýlí, tady onoho anglického made in. Informace musí být jednoznačné a stoprocentně čitelné. Na vnější straně samotných nožiček najdete také logo výrobce. Vyplatí se vsadit na světoznámé značky třeba typu brýlí Ray-Ban. Výborné jsou i sluneční brýle Fendi a mnohé další. Budete tak mít jistotu nejen pravosti, ale samozřejmě i originality a unikátního designu.

Více naleznete zde

Reklama