Jste často nemocní, trápí vás chronická únava a vyčerpání, jste vystaveni každodennímu stresu doma nebo v zaměstnání, cítíte se nevýkonní? Možná již nad sebou lámete hůl, propadáte depresím nebo trpíte obavami z vážné nemoci...

oxid

Řešení této nepříjemné situace ale může být paradoxně velice jednoduché a bezbolestné. Stálo by za to zjistit, zda váš organismus není pod vlivem takzvaného oxidačního stresu.

Téma volných radikálů a antioxidantů znovu nabývá na aktuálnosti. Důvod je jednoduchý - málokdo z nás žije zdravě a volné radikály nás opravdu ohrožují.
Mnoho z nás má převážně sedavé zaměstnání, jí nepravidelně a ne zrovna zdravě, kouří a málo se pohybuje na čerstvém vzduchu. Alkohol, kouření, léky a stres, to jsou faktory, které mají vliv na hladinu takzvaných volných radikálů v našem organismu. Prvními známkami zatížení organismu oxidačním stresem bývají šedá a vrásčitá pleť, skleslost a únava.

Pojďme si připomenout, co to jsou takzvané volné radikály, jak vznikají a jak nám škodí

Volné radikály jsou jednoduše řečeno skupiny molekul, které nesou záporný náboj. Mají tak schopnost reagovat velmi agresivně s ostatními molekulami, jež jsou neutrální. Následkem této aktivity dochází k poškozování buněk organismu. Poškození mohou být různě vážná, mohou však dosahovat až na úroveň genetické informace. Nezdravý životní styl, stres a všechny výše uvedené faktory zvyšují koncentraci volných radikálů v našem těle. Dlouhodobé působení volných radikálů v organismu vede ke vzniku různých onemocnění, často bohužel závažných.

Umí se náš organismus chránit?

Každý organismus má svůj přirozený systém ochrany proti účinkům volných radikálů. Zajišťují jej látky, které nazýváme antioxidanty. Antioxidanty chrání imunitní systém člověka, neutralizují účinek volných radikálů a omezují jejich vznik. Pokud je však antioxidační ochrana nedostatečná, volné radikály skrze ni proniknou do našeho organismu a začínají napadat zdravé buňky. V tomto okamžiku hovoříme o oxidačním stresu. Čím více škodlivých faktorů působí na naše tělo, tím větší je riziko jeho vzniku. Při určité úrovni oxidačního stresu, nemůže již náš organismus zvládnout vliv volných radikálů přirozenou cestou. Není v našich silách pojídat kilogramy zeleniny a ovoce denně, abychom zajistili potřebnou rovnováhu.

Jak na to? Jak zjistíme míru oxidačního stresu a jaká jsou řešení?

Existuje způsob, jak míru oxidačního stresu změřit v pohodlí domova - v lékárně můžete koupit bioxTest ORAXx® - test na určení aktivity volných radikálů. Zjistíte, jak moc je vaše tělo volnými radikály zaneseno a zda potřebuje posílit přirozený antioxidační ochranný systém.

Je princip testování spolehlivý?

Při poškozování buněk volnými radikály se v našem těle uvolňuje látka zvaná malondialdehyd (MDA), která je vylučována z těla močí. Tím, že změříme množství MDA v moči, zjistíme míru poškození našich buněk, tedy sílu oxidačního stresu.

Můžu se oxidačního stresu zbavit?

ANTIOXx Biomedica

Zdravý životní styl a pravidelná prevence nejlépe chrání naše zdraví. Je-li váš organismus zatížen oxidačním stresem, potřebuje posílit antioxidační ochranný systém. Na základě výsledků testu, podle stupně zatížení organismu volnými radikály, můžete zvolit sílu antioxidační ochrany. V lékárně jsou k dostání přípravky ORAXx ANTIOXx Biomedica ve čtyřech silách, které zajistí vaši antioxidační ochranu na míru. Účinná antioxidační kúra trvá zpravidla jeden až tři měsíce, poté se doporučuje přestávka v délce šesti měsíců. Vždy se ale doporučuje užívat sílu antioxidantů v závislosti na aktuálním stavu organismu. Tato chytrá kombinace testu a následného doplňku stravy je ojedinělá a unikátní.
Umožní vám užívat jen tolik antioxidantů, kolik skutečně vaše tělo potřebuje, a zároveň tak chrání jeho přirozenou schopnost obrany proti volným radikálům.

Co říci závěrem?

Na základě dlouhodobého výzkumu bylo dokázáno, že oxidační stres má vliv na vznik a průběh nemocí, jako jsou rakovina, diabetes, zánětlivé procesy, srdeční choroby a jiné civilizační nemoci. Procesy stárnutí, které se v první fázi projevují na vzhledu kůže, mají bezprostřední souvislost se zatížením organismu oxidačním stresem. Průměrně 65 až 70 procent lidí je příliš zatíženo oxidačním stresem prostřednictvím volných radikálů. Pravidelné sledování vlastního stavu oxidačního stresu a následné posílení antioxidační ochrany je důležitým opatřením smysluplné prevence zdraví. Zdraví máme jen jedno...