Lidské tělo je každodenně vystaveno velkému množství zdraví škodlivých vlivů. Pro správné fungování organismu je mimo jiné důležité, aby  bezchybně fungoval imunitní systém. Jeho podpora není jen ve zdravém životním stylu, dodávání vitaminů a minerálů, ale i v pravidelném obnovování funkce střevní mikroflóry.  Střevní trakt je osídlen bezmála  400 druhy mikroorganismů. Mnohé z nich svým účinkem výrazně přispívají k fungování organismu. Nejčastěji se v tomto případě mluví o bakteriích mléčného kvašení neboli probioticích. Nejčastěji se jedná o laktobacily a bifidobakterie, obecně se mezi probiotika  v současné době řadí nejen  laktobacily a bifidobakterie, ale i některé streptokoky.

 

Co umí probiotika?

Ve střevním traktu zdravého člověka převažují probiotické kmeny mikroorganismů, které svým účinkem například obnovují ochranný povlak na střevních klcích, obnovují poškozená místa na střevní sliznici a  brání tak vzniku zánětlivých reakcí. Navíc dezinfikují střevní trakt produkcí přirozených antibiotik, které brání růstu ostatních bakteriálních kmenů ve střevě, zejména těch škodlivých.

 

Bylo prokázáno, že probiotika ve formě tablet brání dokonce růstu kvasinek, odpovědných za gynekologické a urologické  problémy a jsou tak velmi důležitou složkou prevence těchto onemocnění. Stejně tak byl prokázán vliv tabletou podávaných probiotik i na snížený výskyt bakterií způsobujících dlouhodobé a obtížně léčitelné gynekologické záněty (bakteriální vaginózy). Z těchto výsledků je jasné, že Bion-3 kombinující minerály, vitaminy a probiotika je velmi důležitý zejména pro ženy, i když samozřejmě nejen pro ně.

 

Byl totiž prokázán velmi důležitý vliv probiotik i na novorozence, na které přechází probiotika z matky. Zažívací ústrojí novorozenců je totiž před porodem sterilní. Již během porodu však začíná osídlování prvními mikroorganismy  při průchodu porodními cestami. Osídlení tedy ovlivňují bakteriální mikroflóra matky a způsob porodu, tj.  vaginální porod nebo císařský řez. Při císařském řezu je osídlování traktu novorozence zpožděno asi o 10 dní a téměř o měsíc později osídlují zažívací trakt důležité laktobacily a bifidobakterie (probiotika). Z toho plyne, že kontakt s mateřskou vaginální flórou je pro novorozence nesmírně důležitý a je také důležité, aby vaginální mikroflóra obsahovala probiotika.

 

Stejně tak je důležité vědět, že u novorozenců, kteří jsou výlučně kojeni, je střevní  flóra složena z laktobacilů a bifidobakterií (probiotická funkce). Některé jiné, zejména potenciálně nebezpečné bakterie u nich zcela chybí.  Mateřské mléko má totiž prokazatelně pozitivní nejen probiotickou, ale i prebiotickou funkci. Mléko totiž vytváří růstové prostředí vhodné právě jen a pouze pro laktobacily a bifidobakterie (tzv. prebiotická funkce). Vlivem tohoto prebiotického účinku  je mikroflóra s převahou  laktobacilů a bifidobakterií vytvořena u novorozence během jednoho měsíce a dítě mnohem lépe prospívá. Bion-3 je tedy díky obsahu probiotik velmi vhodný i pro těhotné a kojící maminky, které pak předávají probiotika svým potomkům a chrání je tak anpříkald před infekčními průjmy, které jsou zejména pro novorozence velmi nebezpečné.

 

Bylo dokonce prokázáno, že probiotika u novorozenců snižují výskyt alergií, zejména atopických ekzémů a nesnášenlivosti mléka (laktózová intolerance) v pozdějším věku. Snižují problémy s laktózovou intolerancí i u dospělých s tímto zdravotním problémem. Pokud tedy trpíte špatnou stravitelností mléčného cukru, zkuste pomoci svému organismu probiotiky z tablety Bion-3.

Fyziologická funkce normální střevní mikroflóry je nejen u novorozence, ale i dospělého člověka součástí obranného mechanismu, který spočívá například v zabránění nasednutí nebezpečných bakteriálních druhů  na sliznici zažívacího ústrojí.

 

Probiotika jsou na místě dříve a nepustí tam „nepřátelské“ bakterie. Probiotické bakteriální kultury tedy fungují nejen preventivně - jako ochrana střevního prostředí před množením nebezpečných kmenů - ale jsou také naprosto nezbytné například při obnově střevní mikroflóry například po léčbě antibiotiky. Podle některých autorů osídlením i tlustého střeva brání růstu hnilobných bakterií a chrání proti vzniku rakoviny tlustého střeva.

 

Bion-3 je tedy důležitý i jako přípravek umožňující rychlou regeneraci po léčbě antibiotiky a doplňuje vitaminy a minerály, které organismus ztratil, pokud byl nemocný postižen například průjmy jako reakcí na léčbu antibiotiky.

Fungující střevní mikroflóra dále umožňuje kvalitní trávení jinak hůře stravitelných rostlinných složek potravy, ale i uvolňování vitaminů a minerálů z potravy a tak je umožňuje získávat pro potřeby organismu. Probiotické kmeny jsou velmi důležitou složkou stravy při prevenci vzniku zácpy, například při váhové redukci.

 

Probiotika mohou tedy blahodárně působit nejen na zdravé osoby, ale pozitivně ovlivňovat i osoby se zdravotními obtížemi zejména v oblastech trávicího traktu prostřednictvím pozitivní interakce se střevní mikroflórou. Z těchto všech výsledků jasně vyplývá, že Bion-3 jako výrobek kombinující vitaminy a minerály spolu s probiotiky je vhodný nejen pro ženy, ale i ostatní například po léčbě antibiotiky nebo pro lidi s oslabenou imunitou i jako prevence alergií.

 

Deset z Vás má nyní možnost vyhrát multivitaminový přípravek BION 3. Stačí jen správně odpovědět na naši soutěžní otázku, kterou naleznete ZDE .

Reklama