Za přívalem slunečních paprsků už nemusíme jenom k moři, tropické počasí dorazilo i do Čech. Víme, ale co se děje s naší pokožkou na slunci?

Snad každý z nás si léto spojuje s dobronzova opálenou pokožkou. Realita však často bývá jiná. Sluneční záření pleť velmi namáhá a může být v kombinaci s jinými faktory příčinou mnoha kožních problémů včetně růžných vyrážek nebo alergie. Jak se těmto problémům vyhnout a nechat vaši pokožku v plavkách zazářit?

Jak „bezpečně“ pobývat na sluníčku

Intenzita slunečního záření je během dne nejvyšší od cca 11-12 do 16 hodin. V tuto dobu odborníci doporučují jediné: když už jsme venku, pohybujme se pouze ve stínu! Při pobytu u moře nebo při vysokohorské túře tyto podmínky splní jen málokdo, proto je důležitá ochrana. Vodítkem pro výběr vhodného opalovacího krému je pro nás tzv. ochranný faktor. Abyste věděli, s jak velkým stupněm ochranného faktoru počítat, měli byste znát tzv. fototyp své pleti.

Alergie nebo kopřivka ze sluníčka? I to je možné!

Ani aplikace ochranných krémů a přiměřený pobyt na sluníčku ještě nemusí znamenat úspěch. Citlivějším jedincům stačí třeba i deset minut na to, aby se po „sluneční lázni" osypali vyrážkou, ekzémem nebo puchýřky. Podle příčiny vzniku tyto kožní projevy dělíme na fototoxické a fotoalergické reakce.

Příčinou fototoxické reakce je účinek UV záření na tzv. fotocitlivé látky, které právě vlivem sluníčka mění své chemické složení. Mohou to být i léčivé přípravky určené k vnitřnímu nebo vnějšímu užití. Lékaři se ve svých ordinacích v letních měsících často setkávají s pacienty, kterým se vyrážka, pupínky nebo mokvající puchýřky objevily poté, co na pokožku použili protizánětlivé gely/krémy. Proti tomuto riziku české spotřebitele letos v červnu varoval i Státní ústav pro kontrolu léčiv. Aby se člověk takovým problémům vyhnul, měl by používat gely/krémy, které fototoxické reakce nezpůsobují. Použít můžete např. Ibalgin gel nebo Ibalgin krém. Oba přípravky vykazují minimální fototoxicitu, což v praxi znamená, že takto ošetřená kůže ve styku s přímýma slunečním zářením nebude podrážděná.

Ať už člověk tráví léto u nás v tuzemsku, v zahraničí u moře nebo na horách, vždy se vyplatí na přímém slunci pobývat v rozumné míře. Odborníci též doporučují střídat pobyt na sluníčku s chvílemi odpočinku ve stínu. Ani nejlepší ochranný krém totiž není zárukou 100% ochrany vaší pokožky!

Ibalgin krém a Ibalgin gel - základní informace

  • Dvě formy topických analgetik, která na rozdíl od různých masážních emulzí a krémů obsahují léčebnou účinnou látkou ibuprofenum s protizánětlivým účinkem a vysokou schopností dobře proniknout i do hlubších vrstev tkání.
  • Obě formy (gel i krém) vhodné k léčení místních projevů revmatických i nerevmatických bolestivých stavů pohybového ústrojí. V postiženém místě tlumí zánět, snižují otoky a potlačují bolest.
  • Ibalgin gel a Ibalgin krém volně dostupné v lékárnách.

Ibalgin gelibalgin

  • chladivý osvěžující účinek, rychle se vstřebává
  • vhodný ke koncentrovanému ošetření menších ploch
  • nezanechává na pokožce mastný film

Doporučená maloobchodní cena výrobku: 50 g balení 78 Kč, 100 g balení 145 Kč

Ibalgin krém

  • velmi dobře se roztíráibalgin
  • vhodný k ošetření postiženého místa pomocí uvolňující masáže
  • vhodný k ošetření větších ploch

Doporučená maloobchodní cena výrobku: 50 g balení 73 Kč, 100 g balení 135 Kč

Více informací na www.ibalgin.cz.

Reklama