rady.jpg

Pilování zubů, aby byly stejně dlouhé, škrtící výzvy, polykání práškové skořice, leptání kůže solí a ledem a mnoho dalších “rad” tohoto ražení ohrožují děti i v České republice. Děti a mladiství sledují sociální sítě 3 a více hodin denně, a tím častěji jsou vystaveny i toxickým radám a výzvám. Netrpí jimi jen dětská psychika, často ovlivní i fyzické zdraví.

Redakci známá maminka potvrzuje, že její dcera vyzkoušela toxickou radu ze sociálních sítích, která pro fixaci highlighteru na nose doporučovala rozjasňovač přetřít bezbarvým lakem. Jiná toxická rada, se kterou se reálná maminka setkala je tzv. skořicový zábal v podobě skořice nanesené na potravinovou fólii, kterou si dítě obmotá pas. Tento zlepšovák má údajně lépe spalovat tuky v těle. Děti zkouší ale i vyloženě zdraví ohrožující výzvy, jako je například rozkousnutí a sežvýkání prací kapsle nebo škrcení až do doby omdlení pro navození libého pocitu.

644a50655aa8eobrazek.jpg

Toxické přitom mohou být i digitální úpravy fotek a používání filtrů. Z desetileté holčičky se tak může stát zmenšením nosu, zvětšením očí a přidaným make-upem dospělá žena. Děti tím přicházejí o svou identitu i sebevědomí jen kvůli víře, že krása na sociálních sítích je reálná.

Správnou cestu a postup, jakým by rodiče měli o toxických radách a výzvách s dětmi mluvit poskytuje Projekt sebedůvěry Dove. Tato kosmetická značka už od roku 2004 podporuje sebedůvěru, která nepramení z falešné krásy, ale jedinečnosti každého z nás.

Přehledné rady pro rodiče o tématu toxických rad najdete na webu: projektsebeduvery.cz

Pozor odměna za příspěvek k našemu tématu!

Zaznamenali jste, že vaše děti sledují na sítích toxické rady?

Podělte se s námi, jaké vyzkoušely a jak jste zasáhli.

5 vybraných uživatelek s příběhem o toxických radách oceníme balíčkem produktů Dove.

Své příspěvky pište pod tento článek, děkujeme.

 644a4fd7e3a9cobrazek.jpg