Motivy k hubnutí bývají různé. Ten, který donutil čtenářku s nickem silvamrva je hodně pádný. Jiná by se užírala žárlivostí, ona se rozhodla se sebou něco udělat. Ale upřímně, nebylo to od manžela poněkud netaktní?

Dobrý den milé ženy-in..Absolvovala jsem půlroční kurz zdravého životního stylu. A výsledek? Deset kilo dole! Jako dítě jsem byla velmi hubená. Vypadáš jako reklama na hlad! pokřikoval na mě spolužák v sedmé třídě na lyžařském výcviku. Bohužel hubená jsem byla jen do doby, než jsem dostudovala vysokou školu a začala chodit do práce.

Nabírání kil začalo docela nenápadně až v zaměstnání., kde trávím prakticky celý den u počítače. Po třech letech jsem začala kupovat skoro o tři čísla větší kalhoty, a přitom jsem měla pocit, že se nestravuji nijak špatně. Nikdy jsem neměla ráda tučná či smažená jídla, ale na druhou stranu jsem častokrát neodolala chuti na čokoládu.

S manželem více než dva roky navštěvujeme kurzy powerjógy u jednoho pána, který se věnuje také poradenství v oblasti výživy. Moje kamarádka u něj absolvovala kurz hubnutí a já doma od manžela několikrát slyšela : To je skvělé, jak se z Moniky vyklubala taková šťabajzna! Štvalo mě, že to neřekl o mně. Nakonec ale všechno zachránil.

Na Vánoce jsem od něj dostala kurz zdravého životního stylu. Stejný, jaký absolvovala kamarádka. Byl to pro mě velký impulz , a vlastně mi nezbývalo nic jiného než začít. Na začátku mě přepadly  obavy, že to nezvládnu  nebo nevydržím, přesto jsem podle instrukcí vyplnila skupinu dotazníku, kde jsem si mimo jiné stanovila , čeho chci v kurzu dosáhnout. A rovněž jsem začala zapisovat veškeré jídlo a  dobu, kdy jsem ho snědla. Nejedná se totiž jen o hubnutí, ale také o zdravou výživu spojenou s vhodným pohybem, která napomůže k redukci  přebytečných kil.

Když jsem přišla na kurz , vážila jsem 75kg při výšce 173cm. Nebylo to tragické, ale v mém těle se nacházelo  dost přebytečného tuku. Nadbytečná kila  mě sice neomezovala  v pohybu, avšak vadila mi mi především z estetického hlediska. Na kurzu jsem se dozvěděla, že nejzásaditější chyba byla v tom , že jsem nikdy pořádně nesnídala. Buď jsem se nenasnídala vůbec, anebo pozdě. Moje snídaně představovala ovocný jogurt či tvaroh nějaké cereální sušenky. Tak malý přísun energie přirozeně organismu nestačí upozorňoval mě lektor. Moje tělo se snažilo chybějící energii po zbytek dne jakýmkoli způsobem nahnat.

Nejhorší bývaly večery. Chodívala jsem domů úplně vyhladovělá a nebylo výjímkou, že jsem se poté totálně přejedla.  Na závěr hodování často nechyběla sladká tečka. Po první konzultaci, kdy si lektor přečetl můj jídelníček , který jsem zapisovala po dobu čtrnácti dnů, jsem dostala instrukce, kdy je vhodné jíst různé skupiny potravin. Jaké potraviny zvolit ke snídani, svačině, jak by měl vypadat správný oběd a čeho se vyvarovat večer. Během kurzu jsem nemusela  počítat žádné kalorie, vycházela jsem jen ze základních principů, kdy je nutné  se vydatně a pestře najíst.

Často snídám kvalitní bílý jogurt s müsli a čerstvým ovocem. Nebo si připravím jáhlovou či pohankovou kaši, vajíčka nebo celozrnný chléb se sýrem.  V průběhu dne nesmím zapomenout na dopolední a odpolední svačinu. K obědu si dávám polévku, hlavní jídlo s přílohou a zeleninovým salátem.

Večer se snažím vynechat většinu sacharidů v podobě pečiva či různých příloh. Díky dostatečnému přísunu energie v průběhu dne tak nemívám chuť na sladkosti. Nikdy bych tomu nevěřila, kdybych to nevyzkoušela. Po celou dobu kurzu jsem si zapisovala, které potraviny jsem přes den zkonzumovala , a každých čtrnáct dnů docházela na konzultaci. Jídelníček jsem si na základě doporučení tvořila sama a lektor jej v případě nevyváženosti korigoval. Vždy mi předával rady především podle vlastních  zkušeností a konzultace probíhala ve velmi přátelském duchu.  Každé druhé až třetí sezení jsme provedli měření na biometrické váze. Kupodivu se  úspěchy začaly objevovat poměrně brzy.

Od Září Do dubna jsem zhubla 10kg.  a nyní se snažím udržet si hmotnost. 

Hezký  den

silvamrva

Milá silvamrva, díky za inspirativní příspěvek a držím palce

Text nebyl redakčně upraven

Reklama