Kambodžský král studoval v Praze na AMU a plynule ovládá naši řeč. Podívejte se, co může dnes nabídnout tato dějinami těžce zkoušená země svým návštěvníkům.

Přiletěli jsme z Vietnamu do města Siem Reap, centra turistického dění. Letiště mají ve stylu místní architektury...

Kambodža

... a letadélka krásně pomalovaná:

Kambodža

I příletová hala nás nadchla - uprostřed dřevěného interiéru trůnil velký Budha. Ovšem až do chvíle, kdy jsme zjistili, že projít ji nebude vůbec snadné. Ještě nikdy nikde na světě jsem nezažila, aby kromě zavazadel, pasu, víza a vás samých navíc snímali otisky prstů! A to pěkně všech pěti postupně! Když jsem na přístroji pletla jejich pořadí, tmavý úředník se mračil...

Ale nakonec mě do přísně střežené země vpustili, takže už nic nebránilo ubytování v krásném stylovém hotelu:

Kambodža

Kambodža

Po chladném vietnamském počasí jsme se s rozkoší nadechli konečně nefalšovaného tropického „vlhovedra“ a okamžitě skočili do překrásného bazénu uprostřed šťavnatě zelené zahrady.

Kambodža

A po malé procházce….

Kambodža

Kambodža

... se navečeřeli v okouzlující restauraci s názvem Indočína, kde na vás dýchne duch francouzské atmosféry třicátých let.

Kambodža

Kambodža

Po skvělém jídle se nám ještě spát nechtělo, takže jsme se vydali na průzkum večerního Siam Reapu:

Kambodža

Kambodža

Nejvíce obchodů zde najdete s koženým zbožím a před žádným z nich nechybí poněkud morbidní „terárium“ s vycpanými krokodýly všech velikostí:

Kambodža

Po hlavní třídě korzují stovky turistů:

Kambodža

A pokud dostanou hlad, zruční kuchaři jim rovnou na ulici připraví lahůdku z ryb a mořských plodů:

Kambodža

Na závěr večera jsme neodolali výtvarným dílům místních umělců a zakoupili pár obrázků s motivy starodávných památek, které jsme se druhý den chystali navštívit. Vyhrály ty malé, s postavičkami oranžových mnichů.

Kambodža

Příště navštívíme jedno z nejproslulejších a největších asijských archeologických nalezišť - komplex kmérských chrámů v Angkoru z 12. století.

Čtěte také:

Reklama