To není další otázka do rukavičkářské soutěže, ale rukavice, o kterých píše naše čtenářka s nickem Medulka. jak vypadají rukavice zlodějky se mimo jiné dočtete v jejím příspěvku na dnešní téma

Rukavice, různé šály a čapky k zimě neodmyslitelně patří a určitě jsou i skvělým doplňkem, který oživí i jinak nudný černý kabát. Minulý rok jsem hodně nosila rukavice bez prstů tzv. „zlodějky“, pořídila jsem si fialové. Musím říct, že je to velice praktický druh rukavic, protože člověk má větší cit v rukou a nemusí si rukavice každou chvilku sundavat a pak zase nandavat. I při řízení auta jsem je ocenila, protože mi jednak nemrzly ruce a jednak jsem mohla v pohodě držet volant, aniž by mi rukavice nějak překážely.

Letošní zimu dávám přednost palčákům. Jedny jsem dostala od Ježíška pod stromeček a jedny jsem dokonce vyštrachala ze sklepa, kde hodně dlouhou dobu ležely ladem, dokonce jim hrozilo, že skončí někde v popelnici, ale jsem moc ráda, že to tak nedopadlo a že je můžu ještě využít :-)

Jsou hodně stařičké, kožené, lemované bílým beránkem, ale celkem zachovalé a připomínají mi moje dětství. Se sestrou jsme je povinně nosily, protože jsou hodně teplé. Tenkrát to nebyly naše nejoblíbenější rukavice, spíš jsme se jim snažily vyhýbat, ale dneska jsou pro mě hezkou vzpomínkou a vždycky, když si je vezmu, tak si vzpomenu na zimní radovánky, jak jsme se ségrou blbly ve sněhu a dělaly sněžné anděly :-)

Navíc v posledních pár dnech, kdy docela slušně mrzne, jsou k nezaplacení. Možná někomu přijde, že palčáky jsou spíš pro děti někam na sáňkovačku, ale já si je oblíbila a přijdou mi šmrncovní a originální. Určitě plánuju, že si pořídím nějaké další.

Takže palčákům dávám jednoznačnou zelenou :-)

Zdraví Medulka

A víte, že já taky? Nejen že lépe hřejí, jsou dětsky roztomilé, ale poslední dobou i velice IN. Také jsem doma vyštrachala staré pletené palčáky po svých dcerách a dnes mi dělají úžasnou službu. Je v nich nádherné teplíčko

A co vy, milé ženy-in? V čem si hřejete prstíky? Jaké rukavice nejraději nosíte? Vytáhla jste v těchto marazech rukavice, které jste dlouho nenosila? Jak vypadají, z jakého jsou materiálu? Máte také nějakou vzpomínku na rukavičky z dětství? A co nějakou příhodu? Třeba s rukavicemi ztracenými a znova nalezenými?

Napište nám, na vaše příspěvky se těším na andrese: redakce@zena-in.cz