Zní to jako rumba a není to překlep. Opravdu je řeč o Zumbě. Že nevíte, co to může být? Věřte, že stejně jako rumba má i ZUMBA hodně společného s tancem.

A co je tedy ZUMBA?

Ve španělském slangu toto slovo znamená rychle se hýbat a dobře se bavit. A bavit se určitě budete!

Zumba je nový revoluční fitness program, který kombinuje zábavné s efektivním. V hodině ZUMBY budete poslouchat úžasnou a energickou latinsko-americkou hudbu a své tělo budete prohánět ve stylu tance a fitness. Tento druh cvičení je založený na časových sekcích, kdy se střídá rychlá část s pomalou, a v této kombinaci dochází ke spalování tuku a tvarování celého těla.

Cílem Zumby je ukázat lidem, že hubnout lze s radostí, zábavou a přitom velmi efektivně. Zumba obsahuje velmi jednoduché až pokročilé taneční variace, které se dají jakkoliv kombinovat. Toto cvičení s tancem vám přinese spoustu zážitků a zábavy, a přitom budete pro své tělo dělat to nejlepší.

Že si ještě stále nedokážete představit, jak taková ZUMBA vypadá? Podívejte se tedy na krátké video, jak ZUMBU roztáčí profesionálové, a to přímo její tvůrce Alberto „Beto“ Perez.

A jak vlastně ZUMBA vznikla?

Úplně náhodou v 90. letech v Columbii, kdy si (v této době již velmi známý fitness trenér celebrit) Alberto „Beto“ Perez zapomněl na svou hodinu aerobiku vzít kazety s hudbou, a tak musel použít ty, které měl zrovna v autě, což byla jeho oblíbená latinsko-americká hudba s prvky salsy a merengue. Beto neměl tedy jinou možnost, než na své hodině aerobiku improvizovat. Tato hodina měla ale tak ohromný úspěch, že z ní „Beto“ vytvořil revoluční fitness program ZUMBA.

Po svém úspěchu v Columbii se Beto v roce 1999 rozhodl přivést ZUMBU do USA. Tady ho oslovili dva podnikatelé Alberto Perlman and Alberto Aghion s tím, aby spolu s nimi vytvořil společnost šířící filozofii ZUMBA fitness. Jejich cílem bylo rozšířit tento nový fitness styl po celém světě. 

Cesta k úspěchu na sebe nedala dlouho čekat a již v roce 2002 po uzavření smlouvy s velkou americkou společností se dostává na americký trh tisíce video kazet s programem ZUMBA.  V dalších letech společnost ZUMBA vychovává instruktory, aby šířili toto cvičení dále, a expanduje do dalších zemí. V loňském roce pronikla ZUMBA do Mexika, Japonska, Číny, Velké Británie, Itálie a Španělska.

V roce 2008 bylo prodáno již více než 3 miliony DVD kazet se ZUMBOU a přibylo okolo 11 tisíc instruktorů na celém světě.

A i my v České republice máme to štěstí, že je u nás instruktorka Tereza Slancová, která se v roce 2007 seznámila se ZUMBOU v USA, kde byla studovat a prošla zde certifikací.

Také vás zaujala ZUMBA a chcete ji zkusit? Nyní máte možnost navštívit hodiny ZUMBY v Holmes Place na Smíchově ve čtvrtek v 19.30 a v Premiu Clubu na Andělu v pátek v 17.00 a užít si tuto zábavu plnou vášnivé hudby a rytmu.

Reklama