Toto krásné staročeské slovo označuje prádelník, šatník, komodu… prostě úložný prostor s mnoha zásuvkami. Kromě toho, že jsou šifonéry maximálně praktické, můžou se stát obdivovaným kouskem ve vašem interiéru.

Já nevím, jak vy, ale mám slabost pro zajímavé kousky nábytku, které jsou nejen hezké na pohled, ale i praktické. A mezi ně určitě patří právě šifonér. Miluji šuplíčky, chcete-li zásuvky. Čím více, tím lépe. Šuplíčky schovají vše, co nechcete, aby se povalovalo po bytě. Od všelijakých drobností, přes písemnosti, až po oblečení.

Malý šifonér máme hned v předsíni u vchodových dveří. Tam si manžel hned po příchodu z práce odkládá klíče, hodinky, doklady, mobil, aby si je opět ráno bez shonu a zbytečného stresu naložil do kapes. Vypadá to úplně stejně, jako když ho na letišti lustrují, a já se mu směju: „Ještě tu pistoli, pane!“ Jenomže pak se směje on mně, když při výměnách kabelek zapomenu: tu brýle, tu mobil, či dokonce klíče.

Vida, k čemu může být dobrý šifonér.

Nejsem sama, kdo má tenhle drobný kousek nábytku rád. Koneckonců, k tomuto článku mne inspiroval jejich výrobce pan Jan Horník: „Nápad vyrábět šifonéry vznikl tak, že jsem chtěl mít doma kus nábytku, do kterého bych mohl schovat spoustu drobností, aby každá věc měla své místo a svůj šuplík,“ vysvětluje.

Podívejte se na krásné šifonéry nejen z jeho  dílny, ale i na šifonéry ve vintage a orientálním stylu.

Foto: Fler.cz,  HOME furniture, Almara Shop a Sanu Babu