Je to pirátská loď, nádherný klenot, magický talisman? Nebo něco exkluzivního, lahodného?

Jedinečná „Černá Perla“ je Rémy Martin Louis XIII. Black Pearl – král koňaků.

Rémy Martin Louis XIII. Black Pearl je unikátní ve všech směrech a za sebou má hlubokou minulost protkanou mnoha mystérii, ale především láskou ke koňaku.

Jedinečná „Černá Perla“ pochází již z 19. století, kdy byla vytvořena první láhev na zakázku francouzského krále Ludvíka XVIII. O její výrobu se postaraly starobylé královské sklárny v městečku Baccarat. Černá Perla byla věnována Ludvíku  XIII., a nese proto jeho jméno. První karafa z této unikátní série byla nalezena roku 1850 poblíž místa, kde se v historii udála slavná bitva o Jarnac. Rodina Rémy Martin ji ještě ve stejném roce zakoupila, aby znovuoživila její tradici. Vytvořila dokonalou kopii a původní karafu uložila do jednoho z pařížských muzeí. Ta odtud ovšem záhadně zmizela.

Současná exkluzivní Kolekce koňaku Rémy Martin Louis XIII. Black Pearl obsahuje 786 číslovaných karaf. Původní lahve byly vyrobeny z kovu, aby splňovaly potřeby vojenských tažení. Křišťálové provedení unikátní karafy Černé Perly je vyrobeno právě podle této historické předlohy.

Černá Perla Ludvíka XIII. je symbolem zářivé a přitom nepolapitelné krásy. Překrásná karafa láme světlo, které se v ní nekonečně zrcadlí a dokonalou souhrou světel a stínů vyvolává neopakovatelné optické klamy. Design ručně foukaného tekoucího křišťálu nadčasově spojuje klasicismus a moderní prvky.

Tento unikátní tmavý křišťál Černé perly ve svém nitru nemůže uchovávat nic jiného, než dokonalou směs „eau de vie“ která dává dohromady naprosto jedinečný koňak. V něm se snoubí a dále zraje nejvzácnější směs lihovin, jejichž počet dosahuje až 1200 druhů. Některé z nich jsou dokonce starší více než sto let a pocházejí z nejvyhledávanějších svahů oblasti francouzského regionu Grande Champagne. Od roku 1960 je Černá Perla uložena v extrémně vzácném původním tierconském sudu ve sklípku rodiny Remy Martinových. Z tohoto jediného sudu bylo naplněno právě jen 786 lahví unikátního koňaku Rémy Martin Louis XIII. Black Pearl. A nyní již zbyla na celém světě jedna jediná neprodaná láhev, kterou přivezla společnost Maxxium Czech do Prahy.

14. listopadu proběhne v  hotelu Mandarin Oriental Prague aukce, jejíž vítěz si s sebou odnese tuto jedinečnou, originální a luxusní láhev exkluzivního koňaku Rémy Martin Louis XIII. Black Pearl. Krále koňaků přijede osobně představit Jean-Sebastien Boileau,  Rémy Martin On-Trade Manager pro Evropu. Samotnou aukci povede licitátor z renomované aukční síně Dorotheum.

Rémy Martin Louis XIII. Black Pearl je nejen gurmánskou lahůdkou, uměleckým počinem, ale také výjimečnou investiční příležitostí. Vzhledem k omezenému počtu „křišťálových skvostů“ se dá s jistotou předpokládat, že jejich cena v budoucnu vzroste. V Japonsku byla jedna láhev prodána za rovných 62 tisíc eur. První láhev tohoto koňaku prodaná na Ebay putovala do Francie a kupujícího stála 12 tisíc eur. Z toho je patrné, že Rémy Martin Louis XIII. Black Pearl je luxusní záležitost a odpovídají tomu i lidé, kterým již dělá společnost. Patří mezi ně například monacký princ Albert nebo chorvatský prezident Stipe Mesic.

Říká se, že je potřeba otevřít 15 000 ústřic-perlorodek, aby se našla jedna královská perla. Stejně tak je opravdově vzácným plodem přírody, času, práce a vášně člověka Černá Perla Ludvíka XIII, kterou nemůže nic napodobit.

Reklama