Silymarin je výtažek ze semen bodláku ostropestřce mariánského (Silybum marianum), pro své léčivé účinky byl využíván v tradiční medicíně již ve starověku. Dnes je vyhledáván jako významná látka, která má příznivý účinek na jaterní buňky a pomáhá regenerovat jaterní tkáň.

ladymarinSilymarin není jedna látka, ale komplex strukturně podobných látek, které mají podobnou antioxidační aktivitu a navzájem se doplňují ve své chemoprotektivní aktivitě.

Silymarin má široké spektrum pozitivních účinků:

1. Silymarin je známý tím, že podporuje regeneraci a detoxikační funkci jater.
2. Má ochranný (chemoprotektivní) vliv na lidský organismus před mnoha škodlivými látkami a chrání před oxidačním stresem.
3. Významnou aktivitou silymarinu jsou kardioprotektivní účinky, které se projevují především na úrovni snižování či eliminace kornatění tepen. Silymarin tedy působí efektivně na snižování cholesterolu v krvi.
4. Další důležitou oblastí je pozitivní působení v kůži, která je běžně vystavena expozici UV záření. Silymarin je schopný (samozřejmě při delším užívání) i při podávání perorálně zajistit efektivní ochranu kůže před UV aktivovaným stárnutím a též proti případné karcinogenezi (melanomy).
5. Významný je také účinek silybinu na fibrogenezi (nadměrná biosyntéza fibrinu v podkoží vede k tvorbě vrásek). Potlačením patologické fibrogeneze silybinem dochází k prevenci tvorby vrásek, především těch vznikajících v důsledku nadměrného slunění a působení civilizačních škodlivin.

Velkou výhodou použití silymarinu je jeho netoxicita i ve velmi vysokých dávkách mnohonásobně přesahujících běžné účinné koncentrace.

V odborné literatuře nejsou žádné záznamy o vážnějších vedlejších nebo toxických projevech silymarinu.

Ladymarin
Silymarin můžete nyní vyzkoušet ve formě nového doplňku stravy s názvem Ladymarin.
Obsahuje suchý extrakt z plodů ostropestřce mariánského, který má příznivý účinek na jaterní buňky a pomáhá regenerovat jaterní tkáň. Svým ochranným účinkem na jaterní tkáň může ostropestřec pomáhat mírnit negativní vlivy životního prostředí i následky dlouhodobé konzumace cizorodých látek. Více na www.ladymarin.cz

Pijete občas alkohol? Berete pilulky na bolest, bolení hlavy, užíváte pravidelně jiné léky? Vyzkoušejte Ladymarin, myslete na zdraví svých jater.