5ac76fdf33ff4obrazek.png
1.    Ve městě úplně zadarmo

 
Dosud platilo, že ve městě jezdí zadarmo pouze důchodci, a to ještě v MHD. Časy se ale mění. Hybridní pohon je sice založen na kombinaci elektromotoru s benzínovým motorem, ve městě ale při rychlosti do 50 km/h jezdí jen na elektřinu, tedy úplně zadarmo. S palivem za tisíc korun ujede standardní auto ve městě kolem 400 kilometrů, hybrid až tisíc.
 
2.    Je šetrný k životnímu prostředí

Nejenže je ekonomičtější, ale také ekologičtější. Emisní stopa dieselových motorů má negativní vliv nejen na životní prostředí, ale také přímo na zdraví lidí. Naproti tomu hybridní vozy Toyota podle statistik přispěly v porovnání s podobně velkými a výkonnými konvenčními modely k úspoře přibližně 77 milionů tun emisí CO2 a pomohly ušetřit přibližně 29 miliard litrů benzínu.

3.    Je krásně tichý

Už je nastartováno? Kdo nemá s hybridem zkušenosti, často ani neví, že motor je připraven k jízdě. Pohon samotným elektromotorem znamená tichou jízdu zcela bez emisí. Podle potřeby se aktivuje zážehový motor jako výkonová posila; pokud není zapotřebí, automaticky se vypíná, a tak minimalizuje spotřebu paliva. Hybridní automobily Toyota se dokáží pohybovat prakticky neslyšně. 
 
4.    Není drahý!

Mnoho lidí se o hybridy ani pořádně nezačne zajímat, protože se obávají vysoké ceny. Jenže hybridy nejsou drahé. Například hybridní Toyoty jsou k dispozici za stejné nebo nižší ceny než podobně vybavená vozidla se vznětovými motory. A když si koupíte hybridní model, zaplacená investice se vám rychle vrátí díky úspoře benzínu.
 5ac76fef8b3a2obrazek.png
5.    Nízké náklady na servis

Hybrid je lehčí, má jednodušší motor složený z méně dílů, čímž se snižuje pravděpodobnost, že se některý z nich porouchá. Náklady na prohlídku vozidla s hybridním pohonem jsou stejné a někdy i nižší než u vozidel s tradičním pohonem. Nemají totiž standardní díly, které by podléhaly opotřebení.
 
6.    Dobíjí se bržděním

S elektromobily musíte na dobíjecí stanice, ale hybridní pohon je založen na kombinaci elektromotoru s benzínovým motorem. A tak se hybridy mohou samy dobíjet při brzdění, při kterém se vytváří energie, a není je tím pádem nutné už dobíjet ze zásuvky.
 
7.     Hodnota hybridů poroste

Dá se očekávat, že brzy přijde zlom a výrazně poklesne cena a zůstatková hodnota aut s dieselovým motorem. To znamená, že klesne jejich cena při prodeji dalšímu majiteli. Naproti tomu po hybridních autech poptávka poroste.

8.    Je jako diamant!

Jasně, i vzhled hraje při výběru auta důležitou roli! Podívejte se třeba na Toyotu C-HR, jejíž design vychází z podoby broušeného diamantu. Ženy na něm oceňují i jednoduchou ovladatelnost a dostatek prostoru. Má přednárazový bezpečnostní systém včetně funkce rozpoznávání chodců, adaptivní tempomat nebo systém pro hlídání jízdních pruhů se zásahy do řízení.

Reklama