Viburcol v případě teploty nebo horečky u malých dětí
5ec3b46d7ae6cobrazek.png

Horečkou se rozumí vzestup tělesné teploty nad 38 °C. Jedná se nejčastěji o přirozenou, obrannou reakci organismu na imunologický podnět (bakterie, viry). Horečka je pouze příznak onemocnění. Dítě by mělo mít klidový režim a dostatek tekutin. Není nutné dítě nutit do jídla, ale přísun tekutin je pro regulaci tělesné teploty velmi důležitý. Tělesnou teplotu pravidelně ve dne, ale také v noci, kontrolujeme, aby nedošlo k náhlému vzestupu, který by u dítěte mohl způsobit febrilní křeče.

Viburcol můžete Vašemu miminku podávat při zvýšené teplotě do 38 °C samostatně, dle doporučeného dávkování. V případě horečky nad 38 °C podávejte Viburcol v kombinaci s běžnými antipyretiky (léky proti teplotě s obsahem paracetamolu nebo ibuprofenu, dle příbalového letáku).

Viburcol i některé léky na snižování horečky existují ve formě čípků, což může při rozmrzelosti, neklidu nebo nechutenství usnadnit aplikaci léku. Snižování teploty můžete podpořit také aplikací zábalů - do vlažné vody cca 25 °C namočíme osušku a na 10 - 15 min zabalíme trup dítěte. Zábaly se mohou opakovat až 3x během 2 hodin. Dobré je také pravidelné větrání a výměna ložního prádla.

Horečka v začátku onemocnění není důvodem k okamžité návštěvě lékaře. Je nutné ale dítě kontrolovat, nabízet tekutiny, popř.se snažit snižovat tělesnou teplotu.

Vyhledejte lékaře ihned, jestliže má horečku kojenec do 3 měsíců věku nebo horečku přes 39 °C dítě do 1 roku, je-li dítě apatické, odmítá pít, zvrací, málo močí nebo naopak je neklidné, zmatené, má prudké bolesti hlavy, prudké bolesti břicha, bolesti ucha nebo vyrážku či výrazně mramorovanou kůži. Horečku trvající 3 dny či déle též konzultujte s lékařem.
5ec3b4c3e9cdcobrazek.png

Viburcol je homeopatický lék určený k zavádění do konečníku. Před použitím čtěte pozorně příbalový leták.

Více na VIBURCOL.CZ
5ec3b40790eaeobrazek.png

Reklama