Trendem dnešní doby je zdravý životní styl. Toužíme skvěle vypadat a také se tak cítit. Dbáme na to, abychom se udržovali fit a vhodně se stravovali. Ale co naši mazlíčci? Přece i jim chceme dopřát pevné zdraví a spokojený život. Poradíme vám, jak si vybrat kvalitní granule, a na co se při jejich výběru zaměřit.

Nejsou granule jako granule

Fitmin

Na trhu je k dostání spousta kvalitních, ale také nekvalitních krmiv pro psy. Abyste si opravdu byli jisti, co vašemu hafanovi servírujete do misky, čtěte především informace o složení krmiva uváděné na obalech produktů. „Uvádění deklarací jakostních znaků, surovinového složení a obsahu doplňkových látek je ošetřeno Zákonem o krmivech a jeho prováděcí vyhláškou. Surovinové složení, tedy z čeho je krmivo vyrobeno, je zařazeno na obalu od nejvíce zastoupených složek až po ty, kterých obsahuje nejméně. Složení musí být uváděno buď ve formě skupiny, nebo po jednotlivých surovinách,“ říká Lucie Applová, výživářská specialistka značky Fitmin.

Skupinově uvedené značení znamená, že je na obale vypsaný souhrnný název skupiny, do které obsažená surovina spadá, podle katalogu krmných surovin. Jedná se například o výrobky ze suchozemských zvířat a výrobky z nich získané. Sem patří maso všeho druhu využitelné právě ze suchozemských zvířat, ale výjimkou nejsou ani veškeré výrobky vzniklé při dalším zpracování. Katalog dále uvádí, že do této skupiny patří kromě masa také zbytky ze stravování, vaječné skořápky nebo celá těla suchozemských bezobratlých živočichů ve všech jejich životních stadiích. Naopak složení uváděné po jednotlivých surovinách vyznačuje, že pokud byla pro výrobu krmiva použita rýže, je v surovinovém složení uvedena rýže, pokud je obsažena drůbeží moučka, je rovněž tímto způsobem uvedena ve složení. Jednotlivě uváděné suroviny jsou transparentním výpisem všech použitých ingrediencí a chovatel se podle nich může snadno orientovat a „ví, čím krmí“.

dog

Důležitá je kvalita vstupních surovin

Vstupní suroviny nebo vlastní výroba krmiva jsou dalšími údaji, které nám ulehčí rozhodování o koupi pytle s granulovaným krmivem. Kvalita obsaženého masa se může totiž razantně lišit. Je rozdíl, zda výrobce používá k výrobě krmiva čerstvé maso v potravinářské kvalitě, tedy to, co by mohlo být zpracováno například do uzenin, nebo jestli se jedná o maso pochybného původu v podobě masových či masokostních mouček. Zodpovědný výrobce bude mít ve svých výrobních postupech zakotvenou přísnou kontrolu vstupních surovin ještě předtím, než je do krmiva zpracuje. Přitom provede pravidelnou kontrolu jednotlivých fází výrobního procesu až po revizi finálního produktu dříve, než ho uvede na trh. Certifikace výrobce podle standardů ISO, případně dostupný relevantní audit, by měly být samozřejmostí.

Zahraniční neznamená lepší

dog

Češi bývají k výrobkům tuzemské produkce mnohdy nedůvěřiví a upřednostňují zahraniční dodavatele, kteří jsou pro ně věhlasnější zárukou kvality. Mezinárodní rovná se automaticky lepší však nemusí vždy platit. Zvolíte-li českého výrobce, usnadníte si vzájemnou komunikaci a můžete se spolehnout na lepší dostupnost krmiva, než kdybyste ho objednávali z druhého konce světa. „Jsme seznámeni s platnou evropskou legislativou, víme, jakým zákonům a pravidlům podléhá výroba krmiv, a to se v zemích mimo EU může lišit,“ upřesňuje Lucie Applová.

Tradice s ověřenými výsledky

Zavedená značka fungující na trhu dlouho bude v povědomí pejskařů rozšířená i díky sdíleným referencím. Pokud po podávaném krmivu pes dlouhodobě prospívá a víte, že mu chutná, máte vyhráno. Jedinou českou značkou, navíc jednou z mála v Evropě, která používá technologii přidávání čerstvého masa do granulí, je značka Fitmin, která sídlí v Helvíkovicích u Žamberka. Superprémiové krmivo obsahuje kuřecí maso v kvalitě pro lidskou spotřebu, je obohacené o řadu prospěšných látek, jako jsou prebiotika, výtažek z juky, ale také patentovaný doplněk na ochranu dutiny ústní. Inovovaný výživový program značky Fitmin je výjimečný i v tom, že neobsahuje pšenici a sóju způsobující časté alergie. Vybírat můžete podle velikosti vašeho psa ze tří základních skupin: Mini, Medium a Maxi. V rámci každé skupiny si pohodlně zvolíte optimální krmivo podle věku a zatížení pejska. Ani pořádně rozmlsané jazýčky granulím neodolají díky jejich speciálně upravenému játrovému povrchu.

dog

Podrobnější informace o krmivech značky Fitmin se seznamem prodejců najdete na www.fitmin.cz. Krmivo nejen pro psy, ale i pro kočky, si můžete objednat přímo v sekci e-shop.

Tip:

3kg balení Fitmin Medium Maintenance, které je určeno pro dospělé psy středních plemen  v běžné fyzické zátěži, pořídíte za 279 Kč včetně DPH.

dog

Reklama