Ačkoli si hlídáte správnou životosprávu a jíte zdravě, může se stát, že se ve vašem jídle nevyskytnou všechny potřebné vitaminy a minerální látky v takovém množství, které vaše tělo a rostoucí miminko potřebuje. Proto se můžete pojistit a vybrat si některý z doplňků stravy. Co by měl rozhodně obsahovat?

V prvním trimestru je pro správný vývoj mozku a míchy potřebná především kyselina listová alias vitamin B9. Tento prospěšný vitamin snižuje riziko vývojových vad nervové soustavy a zároveň pomáhá v prevenci vrozených vad srdce či končetin. Pro vývoj mozku a nervové soustavy jsou zároveň nepostradatelné také omega-3 mastné kyseliny.
5b1662cf9bd4aobrazek.png

Co je pro vaše miminko opravdu důležité, je také hořčík (magnesium). Aby se děťátku správně vyvíjely svaly, nervy a kosti, musíte mu dopřát magnesia opravdu hodně. Že ho máte nedostatek, poznáte bezpochyby na vlastní kůži podle svalových křečí, které vás mohou začít trápit i uprostřed noci.

Mezi neopominutelné minerální látky pro těhotné patří i železo. To hraje důležitou roli při přenosu kyslíku v těle, přispívá k tvorbě červených krvinek a hemoglobinu. Při jeho nedostatku tak hrozí komplikace, jako je chudokrevnost, která se může projevit i u miminka po narození. Současně s železem je vhodné mít dostatečný přísun i vitaminu C, jelikož zvyšuje jeho vstřebávání.

Zapomínat nesmíte ani na vápník. Ten vašemu miminku zaručí správný růst kostí, zubů a činnost svalů, svou roli hraje i ve správné srážlivosti krve.

Hlídat si dostatečný příjem potřebných vitaminů pro těhotné můžete konzumací odpovídajících potravin, pestrým a pravidelným jídelníčkem. V případě, že si jej nemůžete zajistit, můžete zvolit cestu doplňků stravy, která však pestrý a vyvážený jídelníček nenahradí. Vybírejte si ty, kde jsou zastoupeny pro Vás vhodné poměry vitaminů a minerálních látek. Užívat je můžete i v období kojení. Na trhu naleznete i jiné výrobky, např. obohacený mléčný nápoj Sunar Gravimilk, který obsahuje vybrané vitaminy a minerální látky. Sunar Gravimilk má díky obsahu mléčného tuku také lahodnou mléčnou chuť.  

Více informací naleznete na www.sunar.cz. 

Reklama